Söylenti: Hideo Kojima yeni oyunu için Xbox ile görüşme halinde!

Metal Gear Solid ve Death Stranding'in yaratıcısı Hideo Kojima yeni oyununda Microsoft ile birlikte çalışabilir.

Dün PlayStation 5'e özel sinematik birinci şahıs korku hayatta kalma shooter oyunu Abandoned duyuruldu ve bu oyunun aslında Kojima Productions'ın gizli projesi olduğuna yönelik bazı söylentiler ortaya atıldı.

VentureBeat'ten Jeff Grubb'ın belirttiğine göre bu söylentiler doğru değil. Abandoned geliştiricisi Blue Box Game Studios da söylentileri yalanladı. Ancak Hideo Kojima bir sonraki oyununun yayıncılığını üstlenmesi için Microsoft ile görüşme halinde. Anlaşma henüz kesinleşmiş değil.

Şubat ayının sonlarında düzenlenen bir canlı yayında, Xbox patronu Phil Spencer'ın odasındaki rafında Xbox logosunun hemen yanında Kojima Productions maskotu Ludens'ın figürü yer alıyordu.

1617959938815.png

(Xbox logosunun sağındaki beyaz karakter)
Jeff Grubb, bunun potansiyel bir ortaklığın sinyali olduğunu ifade etti.

Kojima Productions bir süredir yeni projesi üzerinde çalışıyor ve stüdyonun sanat yönetmeni Yoji Shinkawa bu projeyi epey yakın bir zamanda duyurabileceklerini söylüyor.

Sizce nasıl bir oyun olur?

Kaynak: Bölüm Sonu Canavarı

Bir ton ünlülü ama ünlülerin oyuna bir şey katmadığı aksine eksilttiği bir oyun daha mı geliyor yoksa :D Yeşilcam izler gibi :D Umarım Silent Hills gibi kendini komple gösterebileceği bir oyun olur.

KONAMI'yi satın alıp başına Kojima'yı getirtmek mi? Var bi hayalimiz :D. Zaten her yıl PES oyunları Game Pass'e ekleniyor bu da bir işaret. Umarım satın alırlar.

Evet, geçtiğimiz aylarda resmi onaylar verildi ve Bethesda resmen Xbox ailesine katıldı.
Hayali saç beyazlatır. :D Şaka maka bu haberlerin üst üste olması durduk yere değildir gibi geliyor bana.

O hala Sony ile anlaşmalı değil mi?
Sadece bir oyun için sözleşme imzalanmış.

Yok hocam tek oyunluktu o.
Pü. Ben de hala anlaşmalı sanıyorum. 5'e özel oyun getirsin Kojima diye bekliyordum :( . Hiç adam akıllı sinematik dolu oyunu yok Sony'in. Var da Kojima gibi yapan yok. Hata yaptı Sony. 5 exclusive oyunu yaptırtacaktı Kojima'ya. Neyse. İnşallah Xbox tarafında güzel işler yapar.

Pü. Ben de hala anlaşmalı sanıyorum. 5'e özel oyun getirsin Kojima diye bekliyordum :( . Hiç adam akıllı sinematik dolu oyunu yok Sony'in. Var da Kojima gibi yapan yok. Hata yaptı Sony. 5 exclusive oyunu yaptırtacaktı Kojima'ya. Neyse. İnşallah Xbox tarafında güzel işler yapar.
Belli olmaz hocam Xbox bünyesinde bile olsa PS gelme ihtimali var. Bethesda'da muhtemelen böyle olur.

Belli olmaz hocam Xbox bünyesinde bile olsa PS gelme ihtimali var. Bethesda'da muhtemelen böyle olur.
Bilmem ki. Açıkçası ben Kojima'nın farklı şirketlerle çalışmasına karşı değilim, hatta elden ele dolaştırılmasını destekliyorum. Çünkü gerçekten bu adam gibi sektörde film gibi iş yapan adam yok. Farklı firmaların tarzlarında hem firmalara hem de kendine güzel oyunlar kazandırabilir. Mesela bu açıdan karakter ve olay örgüsü bakımından öne çıkan Fallout serisinin bir oyununa dahil olsa ortaya çok güzel bir iş yapabilir.

Geri
Yukarı