Sözel Bölümde Seçilecek Meslek Yok

meola147

Kilopat
Özel eğitim öğretmenliğinden başka meslek yok. Ya arkadaşlar o mesleğe sahip olmam da zor. Sözel 300-350-380 arası puan alacağımı düşünüyorum. En düşük özel eğitim öğretmenliği 370-380 puan.
Deneme sonuçlarım:
Türkçe dersi, 25-26 doğru.
Matematik dersi 0 doğru 0 yanlış.
Diğer tarih felsefr falan iyi.
Lise 3'üm, ne yapabilirim?

Hocam Matematik çözmeden TYT'den hiçbir şey yapamazsınız, aynısı Türkçe için de geçerli. Rakipleriniz 120 soru üzerinden değerlendirilecek ama siz 80 soru çözeceksiniz. Fizik, Kimya, Biyoloji'den de arada bakın ne kadar fazla çözerseniz o kadar iyi sizin için.
TYT'de sorular kolay ama paragraflar aşırı uzun oluyor. Bol bol paragraf çözün, matematik soruları bile paragraf gibi. :)
25-26 doğruyu arttırmanız lazım. Sözelci bile olsanız, az. Madem sayısal derslerde kötüsünüz, diğer derslerde çok iyi olun. Farkı ancak böyle kapatabilirsiniz. Aynı yaştayız, matematikte en azından 5 net yapın.
TYT nankördür, ne kadar çalışırsan çalış yine de süre yüzünden istediğin kadarını yapamayacaksın ama AYT öyle değil çalıştığın kadarını yaparsın kesinlikle. TYT'yi kötü yaparsan da çok önemli değil çünkü farkı AYT'de kapatman çok kolay.

İngilizcen nasıl? İngilizce anlamında ilerleyebilirsin.
İngilizcem iyi öğrenmeye fazla hevesliyim. Araştırmayı ve sorgulamayı fazla seven biriyim Türkçe kaynak çok kısıtlı hem bunun için hem yabancı dil çok şarkı dinliyorum bunun için İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum.
25-26 doğruyu arttırmanız lazım. Sözelci bile olsanız, az. Madem sayısal derslerde kötüsünüz, diğer derslerde çok iyi olun. Farkı ancak böyle kapatabilirsiniz. Aynı yaştayız, matematikte en azından 5 net yapın.
Matematik sınavını çözdüm geçen senenin bir doğru bile yapamadım. Bırakın doğruyu kalem oynatamadım..

-
İngilizcem iyi öğrenmeye fazla hevesliyim. Araştırmayı ve sorgulamayı fazla seven biriyim Türkçe kaynak çok kısıtlı hem bunun için hem yabancı dil çok şarkı dinliyorum bunun için İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum.

Matematik sınavını çözdüm geçen senenin bir doğru bile yapamadım. Bırakın doğruyu kalem oynatamadım..
Temel at ben orta okulda toplama çıkarmanın kurallarını bile bilmiyordum ama temeli attıktan sonra rahat rahat soru çözebiliyorum. Sana tavsiyem basit kaynaklardan git nerede eksiğin olduğuna bak. Örneğin föy alıp çözebilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı