Sözel Sorulara Odaklanma Sorunu

Konu biraz eski ancak yine de cevaplayayım. Yukarıdakiler kısmi cevaplamış ancak daha açık kaynakları şöyle sıralıyayım.

İlk olarak kitap okumayı çoğu kişi sevmez. O yüzden bu yazıldığından bunu atlıyorum.
  • Basılı gazete okuma alışkanlığın oluşsun,
  • İnternet üzerinden haberleri okuyup anlamaya çalışabilirsin,
  • Strateji oyunları oynayabilirsin,
  • Sosyal hayatın pek yoksa akrabalar arasında dolaşıp ailenle bir yerlere gidip konuşma aralarına girebilirsin,
  • Sağlık bakımından sanayi üretimi "yiyecek, içecek, pahalı sebze/meyvelerden" uzak durup günde 1/2 ad. yumurta yemen lazım,
  • Günde ortalama 5 dk koşu yap.
Bunları yerine getirirsen hayatın başta olmak üzere birçok şeyin değişir iyi yönde.

Kitap okumaya yoğunlaştım. Bol bol paragraf çözdüm. Sayısaldan eşitağırlığa geçmiştim büyük ihtimalle sorun bu yüzden oldu yani sorunun kaynağını buldum. Geçme nedenim sayısallı yapabiliyordum; lakin bana uygun meslek bulamadım. Sürekli okumayı seven biriyim. Ansiklopediler okuyorum, araştırma yapıyorum. Ygs sözel netlerim arttı ama hâla istediğim gibi olmadı. 28 Türkçe, 30 Sosyal. Konu olarak eksigim yok genellikle evde bu ikisini, hepsini yapıyorum. Denemelerde düşüyor. Bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum. Kısacası verimli yönde ilerleme var. Biraz sabır gerekli. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konu biraz eski ancak yine de cevaplayayım. Yukarıdakiler kısmi cevaplamış ancak daha açık kaynakları şöyle sıralıyayım.

İlk olarak kitap okumayı çoğu kişi sevmez. O yüzden bu yazıldığından bunu atlıyorum.
  • Basılı gazete okuma alışkanlığın oluşsun,
  • İnternet üzerinden haberleri okuyup anlamaya çalışabilirsin,
  • Strateji oyunları oynayabilirsin,
  • Sosyal hayatın pek yoksa akrabalar arasında dolaşıp ailenle bir yerlere gidip konuşma aralarına girebilirsin,
  • Sağlık bakımından sanayi üretimi "yiyecek, içecek, pahalı sebze/meyvelerden" uzak durup günde 1/2 ad. yumurta yemen lazım,
  • Günde ortalama 5 dk koşu yap.
Bunları yerine getirirsen hayatın başta olmak üzere birçok şeyin değişir iyi yönde.

Gündemi takip ediyorum. Haftada 3 gün spor yapıyor, mutlak düzen içindeyim. Ama cevabın için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı