Sözelci öğrenci matematiğini nasıl geliştirir?

Amiatinus

Decapat
Arkadaşlar ben Llse 1’i bitirdim ve lise 2’ye geçtim. Lise 1’de geçemediğim tek ders matematikti ortalaması 29’du. Ancak benim istediğim meslek sayısal bölümde ve benim matematik yapmam lazım. Peki ortalaması 27 olan birisinin lise 2’de ortalamasını 70’lere 80’lere çıkarabilir mi yani bir sözelci çok iyi matematik yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanın isteyipte başaramayacağı şey yoktur.Lakin biraz da gerçekçi olmak gerekir.Belki yatkınlığın sözele daha uygundur.Malesef bir senede o ortalamadan o ortalamaya çıkmak çok fazla şey kaybettirir insana.Kendini dış dünyadan soyutlayarak günde 5 8 saat arası yoğun çalışıp bıkmazsan olabilir.Tabi yoğunluğun etki edip etmediğini de anlaman gerekir.Ben de aynı durumdaydım lisede fakat zaman geçtikte matematiğim iyice körelmeye başladı ve yönümü tamamen sözele çevirdim.Matematikten soğudum ve pişman değilim.Hissiyatım ve estetik zekam bir sayısalcının motora bağlamış beyninden daha mutlu ediyor beni.

Yapabilir. Daha yolun başındasın 4 yıl boyunca sıkı çalışırsan matematiğe önem verirsen 35+ bile yapabilirsin. İlk önce temelin yoksa Antrenmanlarla Matematik serisini bitir. Kolay-Orta-Zor kaynakları çöze çöze ilerle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir öğrencinin kendi deneyimlerinden oluşturduğu bir video var. Bakmanı öneririm.

Matematik profesörü konuşuyor; bizim sınıftada senin gibi birkaç çocuk var hepsi antrenmanlarla matematik almışlar bende sana antrenmanlarla matematik öneririm 29 ortalama baya baya düşük ve senin temelinin zayıf olduğunu gösteriyor bol bol alıştırma ve internetten izleyeceğin videolar matematiğinin gelişmesine yardımcı olur.
Kolay gelsin...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı