Sözelciler matematik yapamaz mı?

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Merhaba dostlar, hayırlı ramazanlar. Başlıkta sözelci olarak belirttim ama ben şahsen matematiği çok seviyorum ve asla nefret etmedim. Benim hayalim yazılım mühendisliği ve annem bana "İngilizce öğretmeni ol" diyor. Her böyle bir cümle kurduğun da aşırı üzülüyorum resmen benim hayalim ile dalga geçiyor gibi hali var. Bunları bir kenara bıraktığımız da ben yazılım mühendisi olmak istiyorum bunu başaramaz mıyım? Yani çalışsam bile sırf bu durumdan ötürü olmaz mı? Çok istiyorum. Araştırmayı, kod yazmayı, proje oluşturmayı, bir hata çıktığın da araştırıp öğrenmeyi aşırı seviyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözelciysen nasıl yazılım mühendisi olacaksın ki? Bölümün sözel ise matematik yapmanla beraber diğer derslere de ağırlık vermen lazım ki fizik, kimya ve biyoloji sözelcilerde yok. Senin istediğin bölüm için sayısalı seçmen lazım.

Matematikten nefret ederim. 5. sınıf bölme işleminden sonrası yok bende. Ama sen sözelciymişsin ve matematiği seviyormuşsun. Ne kadar zor olduğunun bir önemi yok. Seversen, yaparsın. Kesinlikle sayısalı seç. Yalnız şunu unutma, yazılım mühendisi olmak istiyorsan sadece matematik yeterli değil. Fizik, Kimya ve Biyoloji de yapabiliyor olman gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı