Sözele yatkın biri matematiği nasıl yapar?

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kendimi bildim bileli sözele yatkınımdır. Fakat ilerdeki meslek için hedefim mühendislik ve kazanmayı çok istiyorum. Liseye kadar matematiğe çok çalışmayıp yüksek notlar alan biriydim fakat lisede öyle olmadı, aksine çok düşük notlar aldım. Sonra ise kendime kızıp ikinci matematik sınavına haftalar öncesinden çalışmaya başladım. Sınav günü geldi çattı ve hayatımın en düşük notunu aldım. Çalıştığım halde berbat not almıştım. Şu anda da 10.sınıfa geçeceğim, ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.

Önerdiğiniz bir çalışma stili var mı?

Stil değil de, konu videosu izleyip ardından seri soru çözümü yapmanızı öneririm. Yapamadığınız soruların çözümüne de bakmayı ihmal etmeyin.

Ve hata ve yanlış yapmadan öğrenemezsiniz. Hatalarınızı göz ardı etmeyip üstüne gittikçe gelişirsiniz.

MY Matematik-1 al, okullar açılana kadar ilerleyebildiğin kadar ilerle, yanında herhangi bir test kitabı alıp çözersen eksik olmaz ama kitabın içinde yeni nesil olmayacak şekilde bolca soru var, çoğu terletecek tipte soru. Kitap seni sıfırdan alır en üst düzeyde bırakır, kitabı alırsan çözemediğin sorular elbette olacak, anlayana kadar çözümünü dinlemen gerek.

10. Sınıfın ilk konusu belkide 9 ve 10. sınıfın en zor konusu olan konulardan birisi olacak, bol bol soru çözmen gerek, Karekök 10. sınıf kitabı gayet kolay denebilecek düzey bir kitap, yanında Orijinal yayınlarınıda çözersen soru kaçırmazsın.

Önerdiğiniz bir çalışma stili var mı?
Oturup çalışabildiğin kadar çalışmak, erken kalkmak, 8 olmadan derse oturmak, 10 saat ve üzeri çalışmak.

Hiç bir YKS birincisinin ben Pomodoro stili ile çalıştım dediğini duyamazsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı