Sözleşme ve tutanak ardından disipline gidilir mi?

Ortaokulda disiplin kurulu yok.

MADDE 39 –(1) Ortaöğretim kurumları öğrencilerine barınma hizmeti veren kurumlarda disiplin kurulu; müdürün başkanlığında, belleticiler arasından müdür tarafından seçilecek asıl ve yedek bir üye ile kurumda görevli olması hâlinde rehber öğretmen/psikolojik danışman ve öğrenci temsilcisinden oluşur.

MADDE 39 –(1) Ortaöğretim kurumları öğrencilerine barınma hizmeti veren kurumlarda disiplin kurulu; müdürün başkanlığında, belleticiler arasından müdür tarafından seçilecek asıl ve yedek bir üye ile kurumda görevli olması hâlinde rehber öğretmen/psikolojik danışman ve öğrenci temsilcisinden oluşur.
Ortaöğretim'den kasıt genelde liseler oluyor diye biliyorum. İlkokul ve ortaokul ilköğretim kapsamında değerlendiriliyordu sanırım.

Evet madde olarak var fakat ortada bir kurul yok.

Veya Aurora1'in dediği gibi de olmuş olabilir.

Ortaöğretim'den kasıt genelde liseler oluyor diye biliyorum. İlkokul ve ortaokul ilköğretim kapsamında değerlendiriliyordu sanırım.
"m) Ortaöğretim Kurumu: Ortaokul veya imam-hatip ortaokulundan sonra dört yıllık
eğitim ve öğretim veren, resmî ve özel örgün eğitim okul ve kurumlarının her birini kapsar."

"M) Ortaöğretim Kurumu: Ortaokul veya imam-hatip ortaokulundan sonra dört yıllık
Eğitim ve öğretim veren, resmî ve özel örgün eğitim okul ve kurumlarının her birini kapsar."

Haklısınız o kısmı iyi okumamışım ama her eğitim kurumunda bir disiplin kurulu oluşturulur. Çünkü ilköğretim kademesinde de disiplin cezaları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı