Sözleşmeden caymak istediğimi söylememe rağmen cayamadım

Veenox

Hectopat
Merhaba, tavsiyelerinize ve görüşlerinize ihtiyacım var.
Birkaç gün önce birisi bizi aradı ve kendilerinin oluşturduğu Online eğitim sistemi üzerine bilgilendirdiler. Sonraki gün ise birisi evimize gelip, sistemi anlattı, canlı derslerin nasıl olduğunu vb. aylık 300 TL ücreti olduğunu söyledi. Annem de şu anki maddi durumumuzun iyi olmadığını o yüzden istemediğimizi söyledi fakat 14 gün deneme süresi olduğunu yine de bir denememizi istedi adam. Sözleşme imzaladık, sözleşmede 14 gün içinde hiçbir ücret ödemeden cayma hakkımızın olduğu yazıyordu.
Yaklaşık 10 gün sonra temmuz Basın Yayınlarını (Canlı ders sistemini veren firma) aradık ve sözleşmeyi iptal etmek istediğimizi söyledik. Konuştuğumuz kişi ise talebimizin iletildiğini ve bize geri dönüş yapılacağını söyledi. Biz 4 gün boyunca, her gün aradık ve aynı şeyi söylediler. Bugün geri dönüş yaptılar ve yazılı olarak belirtmemizin de gerektiğini söylediler fakat bugün 15. gün olduğu için artık edemeyeceğimizi söylediler.
Şu anda ne yapacağımızı bilmiyorum. Annem şu anda Tüketici Danışma Hakları ile konuşacak, sizce bir sonuç çıkar mı veya elimizden gelen bir şey olur mu?

Merhaba, tavsiyelerinize ve görüşlerinize ihtiyacım var.
Birkaç gün önce birisi bizi aradı ve kendilerinin oluşturduğu Online eğitim sistemi üzerine bilgilendirdiler. Sonraki gün ise birisi evimize gelip, sistemi anlattı, canlı derslerin nasıl olduğunu vb. aylık 300 TL ücreti olduğunu söyledi. Annem de şu anki maddi durumumuzun iyi olmadığını o yüzden istemediğimizi söyledi fakat 14 gün deneme süresi olduğunu yine de bir denememizi istedi adam. Sözleşme imzaladık, sözleşmede 14 gün içinde hiçbir ücret ödemeden cayma hakkımızın olduğu yazıyordu.
Yaklaşık 10 gün sonra temmuz basın yayınlarını (canlı ders sistemini veren firma) aradık ve sözleşmeyi iptal etmek istediğimizi söyledik. Konuştuğumuz kişi ise talebimizin iletildiğini ve bize geri dönüş yapılacağını söyledi. Biz 4 gün boyunca, her gün aradık ve aynı şeyi söylediler. Bugün geri dönüş yaptılar ve yazılı olarak belirtmemizin de gerektiğini söylediler fakat bugün 15. gün olduğu için artık edemeyeceğimizi söylediler.
Şu anda ne yapacağımızı bilmiyorum. Annem şu anda tüketici danışma hakları ile konuşacak, sizce bir sonuç çıkar mı veya elimizden gelen bir şey olur mu?

Sözleşmede 14 gün cayma hakkınız var. Adamlar olayı uzatmış bence iptal edilir sözleşme.

Bu tür konularda, sürecin ve ispatının daha hızlı olması için yazılı bildirim yapın. İmzaladığınız sözleşmede caymanın yazılı olarak yapılması yazıyor ise yazık olmuş.

Sonuçta sözleşmede para ödenmeyeceği söylenmiş daha da para isteyemezler para isterlerse Tüketici Hakları'na başvurun imzaladığınız sözleşmede para istenmeyeceği için siz haklı görüleceksinizdir.

Hocam bakarsanız herkese aynısını yapmışlar. Adamlar profesyonel dolandırıcı herhalde. Tam sizinkilerle aynı durum.

resim_2020-11-27_140342.png

Geri
Yukarı