Sözleşmeli dershaneden ayrılılabilir mi?

Durmusalilmz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 13 eylüde dershaneye yazildim, 13K ya taksitle ödeme yapıyoruz. 1 gün gittim beğenmedim hiç, ayrılmak istiyorum dedim. Sozlesme imzaladık dedi, ne yapmaliyim? Ayrilamam mi? Aralik sonuna kadar gelirsin dedi. Aralik sonu sözleşmeni iptal ederiz dedi. Ne kadar öderim sizce aralik sonu ayrilirsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ayrılacağın için ayrı bir ücret alma durumu çıkmazsa düz mantık ile (4).(Aylık ödeme miktarı) şeklinde hesap yapabilirsin fakat sözleşme bozulacağı için büyük ihtimalle daha fazla ücret talep edilecek. Bu konuyu en iyi şekilde onlarla konuşarak çözebilirsin.

Aralığa kadar git dedikleri gibi. Ardından gittiğin kadar ödersin işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi tam olarak memnun kalmadığın şeyi belirtmen lazım. Onların görüşme sırasında vaad ettikleri bir şeyin aslında öyle olmadığını mı gördün mesela? Öyle bir şey varsa bunu öne sürerek koşulsuz olarak sözleşmeyi feshedebilirsin. Ayrıca aranızdaki ilişki hukuken bir vekalet ilişkisi ve kanunda şöyle bir hüküm var:
"Vekâlet veren ve vekil, her zaman sözleşmeyi tek taraflı olarak sona erdirebilir. Ancak, uygun olmayan zamanda sözleşmeyi sona erdiren taraf, diğerinin bundan doğan zararını gidermekle yükümlüdür."
Tüm bunlar bir kenara, eğer senet imzaladıysanız o iş biraz sıkıntılı olacaktır haberin olsun. Senetlerdeki para sözleşme feshedilse bile talep edilebilecektir, haberiniz olsun.

Sözleşmenin bir nüshası sizde bulunmuyor mu? Sözleşmede yazması gerekir.
Yok bulunmuyor

Sözleşmenin bir nüshası sizde bulunmuyor mu? Sözleşmede yazması gerekir.
Yok reis bende bisey yok

Aralığa kadar git dedikleri gibi. Ardından gittiğin kadar ödersin işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sence ne kadar öderim reis

Son düzenleme:

Geri
Yukarı