Sözleşmeli erlere ne kadar tazminat ödenir?

Öylesineİsim

Decapat
Daha fazla  
Sözleşmeli er olunca görev bitince tazminat ödendiğini duydum. İnternetten biraz araştırdım en fazla 7 yıl sözleşmeli er olabiliyormuşuz. 7 yılın sonunda ne kadar tazminat öderler?

7 yılın tamamını doldurursan 290k gibi birşey olması lazım, fakat yanlış olabilirim

Sözleşmeli er de nasıl rütbe atlıyoruz? Belirli bir süre sonra kendiliğinden atlıyor muyuz yoksa üstün başarı falan mı göstermemiz gerek?
Sözleşmeli erler hakkında pek bilgim yok ben sadece sözleşmeli er olarak girip oradan amfibi olmayı biliyorum.

Eğer imkanınız var ise 2 yıllık bir üniversite okuyup yedek astsubay olarak gidin.

Sözleşmeli erler hakkında pek bilgim yok ben sadece sözleşmeli er olarak girip oradan amfibi olmayı biliyorum.

Eğer imkanınız var ise 2 yıllık bir üniversite okuyup yedek astsubay olarak gidin.

Hocam son bir soru sorup sizi rahat bırakmak istiyorum diyelim ki düz lise okurken açığa geçtik ve liseyi açıktan bitirdik sözleşmeli er olabilir miyiz?

Yükselme şansın var ama zamanla olan bir şey değil subayların ya da astsubaylarınki gibi değil sınav tarzı şeylerle yükselebiliyorsun. 11000 civarıydı havacı sözleşmeli erlerin maaşı. Yapılır mı diye sorarsan ben yapmazdım ki astsubayda olunmaz tek yol subaylık astsubayda bile 20-25 yıl çalışsan maksimum olacağın kıdemli başçavuş o yüzden söz. er olunmaz bana sorarsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı