Sözlü puanı

Gigabyte GT 1030

Hectopat
Evet arkadaşlar merhabalar, konuma zaman ayırdığınız içim teşekkür ederim.
Dün açtığım konuda öğretmenimin sözlü puanını sınav olmadan önce girdiğini söylemiştim. Sözlü notum sınav notumdan 20 puan düşük. Yani 70 aldığım sınavımı sözlü puanlarım dersimin genel ortalamasını 56'ya çekiyor.

Bölümümü sayısal seçtim haliyle yanlışlarımı öğrenip eksik olduğum konuya çalışmak için sınav kağıdıma bakabilir miyim diye sordum. Buraya kadar bir problem yok. Asıl olay sınav kağıtlarını kontrol ederken başlıyor.

Sınav kağıdımızı kontrol ederken arkadaşıma ufaktan ufaktan laf giydirmeler, şahsıma özgüvenli diyerek alaycı ithamlar vs. üslubu gerçekten alaycıydı. Zaten 2 yıl önce üst sınıfların derslerini giriyormuş ve imza toplayıp artırmışlar. Bize düştü bu hoca da.

Sözlü puanlarını derse katılıma göre vermiş lakin fizik öğretmenimiz ve diğer öğretmenlerimiz sınavdan ne alırsak onu vereceklerini söylediler. Sadece bu "hocamız" derse katılıma göre puan veriyor yani.

İnternet problemim olduğunu ve keyfimden derslerine girmemezlik yapmadığımı dönemin başında söylemiştim zaten. Dersine girenlerde hayalet gibi hiç sesleri çıkmıyor. Dersi arkaya alıp oyun oynayan tipler. Bu adamlara 80-90 layık görmüş hanımefendi. Dersine girenler 30-40 aldı sözlülerle benim notumu geçtiler. Hatta bir kere bile dersine girmeyen ve tek bir ödev bile yapmayan arkadaşıma 80 vermiş, kendiyle çelişiyor.

Arkadaşlar uzun lafın kısası emeğime haksızlık edildiğini düşünüyorum. Dönem başından beri devletin verdiği saçma kitaptan çalışıyorum ve 70 aldığım sınav notunu sözlülerin hiç etmesine göz yumamam, sınavdan 40 alıp sözlüleriyle ortalaması 70 olan öğrenci varsa burada adaletsizlik vardır. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Gördüğüm kadarıyla burada bir adaletsizlik olmuş. O kadar emek vermene rağmen sözlü notunu düşürmesi gerçekten kötü bir şey. Sana tavsiyem, bu olayı müdüre anlat. Bir yolunu bulur. Yani, koskoca müdür, ne olacak?

Geri
Yukarı