Çözüldü ASUS RT-AC1200 OpenWRT Yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

quarest

Hectopat
İnşallah :D

Zehri aldınız artık, istediğiniz gibi deneme yapabilirsiniz :)

Hocam bir de izninizle bir soru daha soracağım, router arayüzüne girdiğimde kullanıcı adı ve şifre istiyor. ASUS router hesabı diyor, bu tam olarak ne? Routerin arkasındaki kullanıcı adı şifreyi giriyorum yanlış, ana modemin kullanıcı adı şifresini giriyorum yanlış, admin admin, admin ASUS1234 tarzı şeyler deniyorum yine yanlış, ne bu? ASUS router uygulamasına arkadaki QR kodu taratıyorum yanlış diyor.

@Recep Baltaş hocam iyi akşamlar, open WRT'ye geri dönmeye karar verdim kurulumunu yapamadım standart Firmware'de, şu kısımdan direkt Open WRT kurulumunu upload etsem sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG-20230131-WA0005.jpeg
    IMG-20230131-WA0005.jpeg
    408,5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@quarest
Her cihaz için kurulum adımları farklıdır.
Cihazınızın modeline göre OpenWRT kurulum adımlarını takip etmeniz gerekiyordu.
Orada SYS Up dosyasını kullanın demiş.
Dosyayı yazdıktan sonra cihaz yeniden başlayacak ve bir iki dakika hiçbir şey olmayacak, sadece bekleyin.
Bir iki dakika bekledikten sonra cihazı kapatıp açın demiş.

Ayrıca arayüze girmek için bilgisayarınızın IP ayarlarını geri otomatik hale getirin.

Kernel sadece çekirdek.
Sadece kernel yazarsanız çekirdek yazdıktan sonra açıklacak sistem yok ki açılsın.
Ayrıca sistemin bulunduğu yere kernel yazmaya çalışıyorsunuz.
SYS Up dosyası hem kerneli hem de sistemi bulundurur.
@Recep Baltaş hocam open wrt kurdum şimdi, Firmware selectorden kendi modemimi bulup son sürümü indirdim. Bir SYS up vardı bir de kernel vardı. Kerneli indirdim kurdum cihaz recovery modda başladı bu sefer de, çıkaramadım bir türlü. Eski Backup'umu yüklesem bile Backup sırasında yeniden başlatıyor modem, o ara yine eski ayarlara dönüylor recovery mod açık olduğu için. Recovery modda yeniden başlatınca tüm ayarlar sıfırlanıyor çünkü.

Ben anlamadım Recovery mod nasıl açık oluyor? Öyle bir mod yok benim bildiğim sürekli açık olan. Sen ona manuel giriyorsun.

Ben Open WRT hiç yüklemediğim için bilmiyorum ama Merlin ile ayrı bir Kernel yükleme yoktu. Bir şeyleri çorba ediyor gibisin. Bilmiyorsan öğrenene kadar Recovery ile stok FW kullan derim.

Son düzenleme:
Ben anlamadım recovery mod nasıl açık oluyor? Öyle bir mod yok benim bildiğim sürekli açık olan. Sen ona manuel giriyorsun.

Ben open wrt hiç yüklemediğim için bilmiyorum ama merlin ile ayrı bir kernel yükleme yoktu. Bir şeyleri çorba ediyor gibisin. Bilmiyorsan öğrene kadar recovery ile stok FW kullan derim.

Hocam Firmware selector var open WRT sitesinde, onun üzerinden cihazımı seçtim, en son sürümü seçtim. Bir SYS up bir de kernel vardı çekirdek diye geçen. Kernel'i indirdim bende SYS up zaten open wrt var ise güncellemek için kullanıyor. Daha sonra open wrt Wiki'de anlattığı gibi IP'leri falan girdim. Sonra ASUS'un kendi programı ile kurtarma moduna alıp open wrt Firmware'sini yükledim, open WRT Wiki'de de böyle yazıyordu.

Orijinal Firmware yükle recovery mode ile ve o şekilde kullanmaya devam et yapabiliyorsan.

Hocam Open WRT'de Backup'um var tüm ayarlarım yapılı, yalnızca open WRT'yi kurmam gerek. Wikide SYS up dosyasını kurtarma modu ile yüklüyor sıfırfan kurulumda az önce onu denedim Power ışığı sabit yanıyor fakat arayüze girmiyor, belki de ana modemimle çakışıyordur kapatıp deneyeyim şimdi. @Disty hocam sizi birkaç open wrt konusunda gördüm, sizde bilgilisiniz sanırım bu konularda, ASUS RT AC1200e open wrt kurmamda yol gösterir misiniz? Kernel de recovery mod açılıyor ayarlar reboot atınca sıfırlanıyor, az önce de SYS up dosyası ile recovery modda yazdım onda da dediğim gibi arayüze giremiyorum lan kablosu ile bağlanıyorum.

@quarest
Cihazınızın modeline göre OpenWRT kurulum adımlarını takip etmeniz gerekiyordu.
Orada SYS Up dosyasını kullanın demiş.
Dosyayı yazdıktan sonra cihaz yeniden başlayacak ve bir iki dakika hiçbir şey olmayacak, sadece bekleyin.

Ayrıca arayüze girmek için bilgisayarınızın IP ayarlarını geri otomatik hale getirin.

Kernel sadece çekirdek.
Sadece kernel yazarsanız çekirdek yazdıktan sonra açıklacak sistem yok ki açılsın.
SYS Up dosyası hem kerneli hem de sistemi bulundurur.

Son düzenleme:
Çözüm
@quarest
Cihazınızın modeline göre OpenWrt kurulum adımlarını takip etmeniz gerekiyordu.
Orada SYS up dosyasını kullanın demiş.

Kernel sadece çekirdek.
SYS up dosyası hem kerneli hem de sistemi bulundurur.

Hocam 2 dakika bekledim zaten Power ışığı sabitlendi lan ışığı sabitlendi ondan sonra kapatıp açtım yine de arayüze giremiyorum.

Hocam eve geldim, en başdan kurdum SYS up dosyasıyla, kurdukdan sonra 5 10 dakika bekledim IP'yi düzelttim yeniden başlattım modemi ve şu anda kuruldu Open WRT teşekkür ediyorum.

Hocam bir de eski backubumda eski sahibinin ayarları falanda vardı, ben düzenleyip kullanıyordum, sizce Backup'u direkt yükleyeyim mi yoksa sıfırdan mı ayarlama yapayım?

Eski backupuma döndüm, zaten bir tek ayarları almış programlar falan gelmedi zaten bunu istiyordum, konuyla ilgilenen tüm herkese teşekkür ediyorum iyi Sosyaller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı