Soğuk banyo ne zaman yapılır?

Daha fazla  
Yani demek istediğim şu bazı videolarda adamlar soğuk buzla kaplı su küvetine giriyorlar. Bunlara soğuk terapi (kriyoterapi) deniyor yanlış hatırlamıyorsam bu uygulama sporda ne zaman yapılmalı hangi dönemlerde yapılmalı yani kaslara falan ya da tendom vb bir şey olursamı falan vb işte bende bilmiyorum aslında.

Son düzenleme:
Spordan sonra kasların iyileşmesi için yapılıyor diye biliyorum, kasların sıkılaşmasını da sağlıyor galiba.

Bunun spordan sonra ya da öncesini bilmem fakat soğuk duş aldığinız zaman vücudunuzdakı sıkılaşmayı ve dinçliği hissediyorsunuz, ya da psikolojik bilmiyorum. Benim gibi antrenmandan önce eşeklik edip gidip soğuk duş almayın da, yavaş yavaş alışarak almaya başlayın derim. Normal duşlarınızı soğuk yapabilirsiniz alışarak, hem motvasyon da oluyor.

Yani demek istediğim şu bazı videolarda adamlar soğuk buzla kaplı su küvetine giriyorlar. Bunlara soğuk terapi (kriyoterapi) deniyor yanlış hatırlamıyorsam bu uygulama sporda ne zaman yapılmalı hangi dönemlerde yapılmalı yani kaslara falan ya da tendom vb bir şey olursamı falan vb işte bende bilmiyorum aslında.
Ne zaman soğuk duş alman konusunda bir bilgim yok ama soğuk duş almak istiyorsan bir anda değilde alıştıra alıştıra soğutman daha doğru olur.

Geri
Yukarı