Soğuk kış günlerinde sokaktaki canlarımızı unutmayalım!

Ben de 3'er kilo alıyorum. Sabah işe giderken ve akşam işten dönerken 2 öğün besliyorum. Bitmesine yakın tekrar sipariş ediyorum. Ama her şey gibi onlar da zamlandı. Bakalım elimizden geleni yapıp şu kışı atlatırsak çok sevineceğim. Binamızın önünde 3 yavru 4 yetişkin kedi var. Birinden biri bir gün yemek yemezse aklım kalıyor.

Helal olsun abi ama Onun yerine kantincilerin kullandığı A101'de o uzun ve kalın salamlardan alsan daha ucuza gelmez mi? Yani eğer olursa bende alırım.

Helal olsun abi ama Onun yerine kantincilerin kullandığı A101'de o uzun ve kalın salamlardan alsan daha ucuza gelmez mi? Yani eğer olursa bende alırım.
Düzenli olarak salam ve sosis tarzı şeyler vermek sindirim sistemlerine zarar verir. İçerisindeki katkı maddelerinden dolayı. Kuru mama almak en düzgün seçenek.

E oluyor biraz :) ama feda olsun. Durumumuz el verdikçe almaya çalışıyoruz işte. Kilosu şu an 25 TL. Benim binamın önünde 6 kedi var. 1 hafta yetiyor aşağı yukarı 1 kilo. Kışı geçirsek gerisi kolay.

Ben kilosu 100 lira falan sanmıştım çok pahalı değilmiş yav. Ben salam ve sosis gibi şeylerin mamadan daha iyi olduğunu düşünüyordum ama değilmiş, kedi sahiplenmeden önce iyice ögreneyim.

Ben kilosu 100 lira falan sanmıştım çok pahalı değilmiş ya. Ben salam ve sosis gibi şeylerin mamadan daha iyi olduğunu düşünüyordum ama değilmiş, kedi sahiplenmeden önce iyice öğreneyim.
Konuda linkleri var aldığım mamaların, öyle çok absürt fiyatlar değil. Ama öğrencisi var, çalışmayanı var yani herkes alamayabilir. Ben en son 4 kilo aldım onlar bir ayda bitti. Bir daha 3 kilo aldım şimdilik onlar ile besliyorum. İsteyen olursa tekrar güncel link paylaşabilirim.

Konuda linkleri var aldığım mamaların, öyle çok absürt fiyatlar değil. Ama öğrencisi var, çalışmayanı var yani herkes alamayabilir. Ben en son 4 kilo aldım onlar bir ayda bitti. Bir daha 3 kilo aldım şimdilik onlar ile besliyorum. İsteyen olursa tekrar güncel link paylaşabilirim.

Gerçekten çok güzel bir davranış yapıyorsun abi Allah yüzünden gülmeyi eksik etmesin🤩 ama bu kediler en çok nereye gelir sokaklarda🤔

Gerçekten çok güzel bir davranış yapıyorsun abi Allah yüzünden gülmeyi eksik etmesin🤩 ama bu kediler en çok nereye gelir sokaklarda🤔
Nereye gelir derken sanırım yer olarak kast ediyorsun. Şimdi havalar soğuk olduğu için genelde kapalı yerlere girmeyi ve ısınmayı denerler. Sokak ortasında beklerken bulamazsın, bir yere saklanmışlardır. Ya da çöp konteynırlarının etrafında yemek arıyorlardır.

Ben kilosu 100 lira falan sanmıştım çok pahalı değilmiş yav. Ben salam ve sosis gibi şeylerin mamadan daha iyi olduğunu düşünüyordum ama değilmiş, kedi sahiplenmeden önce iyice ögreneyim.

Salam ve sosis zararlı diye biliyorum. Ben de yeni öğrendim 15 kedinin 15'ine de salam veriyordum önceden. Şu an mama kullanıyorum.

Salam ve sosis zararlı diye biliyorum. Ben de yeni öğrendim 15 kedinin 15'ine de salam veriyordum önceden. Şu an mama kullanıyorum.
Doğrudur hocam, düzenli verilirse zararlı. Ayrıca bütçe dostu mama önerisi isteyenler için bir link bırakıyorum. Kilo ile alarak kışı geçiririm diye düşündüm ama bina önünde 5-6 kedi olduğu için kiloluklar bir hafta kadar anca gidiyor. Yorumlara baktım almadan önce, herhangi bir kötü yorum göremedim. 10 kiloluk sanırım kışı geçirmek için yeterli olacaktır.

1641881474462.png

Geri
Yukarı