Soğuk lehim probleminden korunmanın yolları nelerdir?

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartlarında yaşanan soğuk lehimin kötü lehim kullanımından veya ekran kartının çok yüksek ısılara çıkmasından kaynaklandığını hepimiz biliyoruz. Peki soğuk lehimin meydana gelmesini nasıl önleyebiliriz? Örneğin bir teknoloji kanalında söylendiği üzere ekran kartının ısısını artıran uygulamaları (oyun vb.) Kullandıktan sonra hemen bilgisayarın kapatılmaması gerektiği, oyunu kapattıktan sonra biraz masaüstünde gezdikten sonra kapatılmasının soğuk lehime düşme olasılığını azalttığı söyleniyor. Bu doğru mu ve bunun gibi başka çözüm önerileri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Engellemenin başka yolu var mı bilmiyorum ama soğuk lehim çok da ciddi bir problem değil zaten. Reballing dedikleri işlem ile kolayca eski haline getirilebiliyor.

Engellemenin başka yolu var mı bilmiyorum ama soğuk lehim çok da ciddi bir problem değil zaten. Reballing dedikleri işlem ile kolayca eski haline getirileKorunmanın yolları derken bunu kastediy
Korunmanın yolları var mı derken bundan bahsediyordum aslında. Reballing işlemine gitmemi engelleyecek önlem nedir yani?

Kasanın kaliteli bir hava akışı var ise ve ekran kartı yükte 70 dereceyi aşmıyorsa sıkıntı yaratmaz. Ekran kartı ısındıktan sonra fan sesi ve hızı artar, oyunu kapattıktan sonra fan sesi kesilene kadar sistemi kapatmayın. Ek olarak 2-3 ayda bir kartın termal bakımını yapabilirsin.

Kasanın kaliteli bir hava akışı var ise ve ekran kartı yükte 70 dereceyi aşmıyorsa sıkıntı yaratmaz. Ekran kartı ısındıktan sonra fan sesi ve hızı artar, oyunu kapattıktan sonra fan sesi kesilene kadar sistemi kapatmayın. Ek olarak 2-3 ayda bir kartın termal bakımını yapabilirsin.
2-3 ay ekran kartı termal macun yenilemesi için kısa bir süre değil mi?

2-3 ay ekran kartı termal macun yenilemesi için kısa bir süre değil mi?
Bazı kıstaslar vardır, kısa da olabilir uzun da. Kendim mesh panel kasa kullandığım için kolay filtre de olsa tozlanıyor. Bu sebepten 2-3 ayda bir bakım yapıyorum, gerek fan temizliği gerek macun.

Geri
Yukarı