Soğutucu bakır boru değişimi

orcsn

Centipat
Merhabalar,

Laptopumda ısınma problemi yaşıyorum. İçerisindeki bakır borulardan birinde hafif kararma var. Çin sitelerinde bakır borular satılıyor. Satın alıp değiştirsem soğutmaya etki eder mi? Ederse Çin'de satılanlar düz olduğu için bükme gerekecek, bu işlemi nasıl yapabilirim?

Öncelikle bakır boruları değil de termal macun değişimi yaparak deneyiniz. Keza termal macun değişimi sayesinde oyunlarda 60 derece olan işlemci 40-45 arası geziyor. Bakır borularda uzun süre dayanacak şekilde üretilen malzemelerdir.

Soğutmaya etkisi negatif anlamda olabilir. Ürünler üretilmeden önce belirli tasarımlar yapılır. Fanların, bakır borunun konumu vb. gibi etkenler soğutma performansına katkıda bulunur. Eğer alacağınız bakır borunun kalitesi iyi değilse, bükme vs. konusunda sıkıntı yaşarsanız ki fabrikasyon %100 markayla uyumlu bir şekilde olmayacaktır bu nedenle fabrika çıkışı soğutma elde edemezsiniz.

En güzeli laptop üreticinize ait yetkili servis ile görüşerek değiştirmek bence.

Bilgisayar modelin neyse ona göre sipariş versen bükmeye gerek var mı?

Bilgisayar modelin neyse ona göre sipariş versen bükmeye gerek var mı?

Maalesef artık üretilmiyor piyasada sadece ikinci el olarak satan bir yer var o da kullanılmış benimkinden bir farkı yoktur.
Öncelikle bakır boruları değil de termal macun değişimi yaparak deneyiniz. Keza termal macun değişimi sayesinde oyunlarda 60 derece olan işlemci 40-45 arası geziyor. Bakır borularda uzun süre dayanacak şekilde üretilen malzemelerdir.

Termal macun değişimi yaptım fakat yeterli gelmedi.
Soğutmaya etkisi negatif anlamda olabilir. Ürünler üretilmeden önce belirli tasarımlar yapılır. Fanların, bakır borunun konumu vb. gibi etkenler soğutma performansına katkıda bulunur. Eğer alacağınız bakır borunun kalitesi iyi değilse, bükme vs. konusunda sıkıntı yaşarsanız ki fabrikasyon %100 markayla uyumlu bir şekilde olmayacaktır bu nedenle fabrika çıkışı soğutma elde edemezsiniz.

En güzeli laptop üreticinize ait yetkili servis ile görüşerek değiştirmek bence.

Haklısınız Çin'den alınırsa kalite problemi yaşanabilir. Dediğim gibi üretimi biten bir model olduğu için yenisini alma şansım yok. İnternette bir video gördüm bakır boruyu soğutucu metalden ayırıyor işlemciye vs. temas ettiği yüzeylerde bakır kısımları soyulmuş o yüzden bu noktalarda sıcaklık daha fazla çıkıyor. Aslında o yüzden değiştirmeyi düşünmüştüm.

Geri
Yukarı