Soğutucu nasıl takılır?

shetsyorka

Centipat
Bugün ucuza aciliyetten bir soğutucu aldım. Anakartım 775 pin G31-EMSL2 soğutucunun altında bir çember çıktı çemberi ben soğutucunun altına kilitledim. Ama ayaklarını soğutucuya nasıl takacağım, oradan anakarta nasıl takacağım? Bilip yardımcı olabilecek var mı?

Parçaların fotoğraflarını atarsanız ve soğutucunun modelini belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

CEt0Gv.jpg

CEt97Y.jpg

CEt6qq.jpg

Resimler bu şekilde işlemcinin oraya nasıl oturtacağımı bilmiyorum. İlk defa böyle bir soğutucu aldım.

Fanın tırnaklarını çıkartıp siyah plastik olan yuvarlak parçanın içine şeffaf ayakları takın.
Daha sonra anakarta plastik parçayı oturdun. İçine koydunuz şeffaf kısımların uçları anakart deliklerine girecek şekilde.
Daha sonra siyah plastik vida gibi olan parçaları beyazların içine takarak yuvarlak aparatı anakarta iyice sabitleyin.
Sonra termal macun uygulayıp fanın metal mandallarını siyah aparata montajlayacaksınız. Nasıl takılacağı hakkında kitapçık yardımcı olacaktır.

Fanın tırnaklarını çıkartıp siyah plastik olan yuvarlak parçanın içine şeffaf ayakları takın.
Daha sonra anakarta plastik parçayı oturdun. İçine koydunuz şeffaf kısımların uçları anakart deliklerine girecek şekilde.
Daha sonra siyah plastik vida gibi olan parçaları beyazların içine takarak yuvarlak aparatı anakarta iyice sabitleyin.
Sonra termal macun uygulayıp fanın metal mandallarını siyah aparata montajlayacaksınız. Nasıl takılacağı hakkında kitapçık yardımcı olacaktır.
İşlemciye termal macunu sürsem yeter mi?

Geri
Yukarı