Sokağıma yeni gelen Türk Telekom fiber kutusu

VDSL için kablo çekmeden veriyor olmaları lazım. Fiber için binaya kutu koymaları gerek. Onun için başvuru yapabilirsiniz ama yaparlar mı bilmem. Büyük binalara, yeni binalara falan yaptıklarını söylüyorlar. Ben getirtemedim.

Evimde bakır kablo var. Nasıl VDSL almamı bekliyorsun?
O kutudaki hız çok fazla olduğu için oradan bakır kablo ile alsanız bile size 50-75 Mbps verebilir.

@78engintekin VDSL bakır kablo ile dağıtılan bir internet türüdür ülkemizde yüksek oranda FTTC sistemler ile verilir eğer evinize fiber çekerlerse bu durumda FTTB/Eth ya da FTTH/GPON olarak gelecektir.

Artık eve/binaya kadar fiberlerde çoğunlukla FTTH yapılıyor ama.

Beyler teşekkür ederim bu zamana kadar yanlış biliyormuşum, yani bakır kablo ile de 100mbps alınabiliyormuş. Ben sadece turuncu renkli fiber kablolar ile yüksek hızlı internet alınıyor sanıyordum. Sizlere 2 sorum var;
Sokağıma gelen kutudan artık yüksek hızlı internetten faydalanabilirmiyim?
Evime hızın az gelmesinin nedeni server a olan uzaklığımdan mı kaynaklıydı?

Beyler teşekkür ederim bu zamana kadar yanlış biliyormuşum, yani bakır kablo ile de 100mbps alınabiliyormuş. Ben sadece turuncu renkli fiber kablolar ile yüksek hızlı internet alınıyor sanıyordum. Sizlere 2 sorum var;
Sokağıma gelen kutudan artık yüksek hızlı internetten faydalanabilirmiyim?
Evime hızın az gelmesinin nedeni server a olan uzaklığımdan mı kaynaklıydı?
Altyapı sorgusunda hızın kaç çıkıyor ilk önce bunu öğrenmemiz gerekiyor. Kabin yapılıp aktif olmamışta olabilir.

max 14mbps olarak gözüküyor, kabin daha yeni geldi yanına gidip sesini dinledim ama bır zırıltı ses vs. yok daha aktif olmadı galiba...

Yeni konular

Geri
Yukarı