Sokak kedisinden kuduz bulaşmış mıdır?

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
Az önce yaşandı olay, fotoğraftaki kediyi severken başka bir kedinin yaklaşması sonucu elimi ısırdı arkadaş.

20220930_103935.jpg

Derimi kaldırıp kanatacak kadar derin ısırdı, kanama 35 40 saniye sonra durdu, az kanadı zaten.
Kuduz aşısı olmayı gerektirir mi? Kedi oldukça sağlıklı duruyor.

Kuduz hayvanlarda bildiğim kadarıyla belli başlı belirtiler oluyor. Agresiflik, ağız köpürmesi, göz kızarıklığı vs.

Kedi bana gayet sessiz sakin geldi. Kuduzun en büyük belirtisi agresiflik zaten. Boşuna aşı olmanıza gerek yok bence.

Sağ olun hocam, 3. kez kuduz aşısı olacağım sanırım.

Hocam akşam acile gitsem geç mi olur?

Doktor değilim o yüzden sana bu konu hakkında bir şey demem doğru olmaz. Ben olsam hemen acile giderdim zaten kedi tırmaladı dersen bekletmeden aşını yapıyorlar. Risk almaya değmez ama karar senin.

Doktor değilim o yüzden sana bu konu hakkında bir şey demem doğru olmaz. Ben olsam hemen acile giderdim zaten kedi tırmaladı dersen bekletmeden aşını yapıyorlar. Risk almaya değmez ama karar senin.

Şu an müsait olsam beklemeden giderdim ancak en olmadık zamanda yaşandı, en erken akşama doğru gidebilirim acile.
Tabii aşının ne kadar süre içinde etki ettiğini bilmiyorum, akşama kadar geç olur derseniz gidebilirim. Ama işlerimi aksatır doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı