Sokak Kedisini Veterinere Götürmek

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar. Geçen sene şu an yaşadığım eve taşındık. Bahçeli ve de güzel bir yer.. Bu sokakta nedense bir tane bile köpek yok. Tamamen kediler basmış burayı :D Hepsi de ev kedisi gibi şirin tüylü mıncırmalık. Ev sahibimizin söylediğine göre kedisine bakamayan yada sokağa atanlar buraya getirirmiş. Sokak da sessiz, sakin ve haliyle bol kedili :) Yaklaşık 30-40 tane kedi var desem yanlış olmaz.
Gelelim benim meseleye. Ben de çok severim hayvanları. Yıllardır hep apartmanlarda oturduğumuzdan hiç şansım olmamıştı bir kedi, köpek sevmeye. (Bir gıcık vardır ya her apartmanda, "Getirme şu iti buraya!" diyen. Hah onlar yüzünden.. (n)) Buradakiler de az buz naz etseler de, kıramıyorlar bizi. Haliyle biz de beslemeye çalışıyoruz binamızın etrafındakileri. Ama bizim beslediklerimizden birisi kıştan beridir hasta sanırım. (Burnundan sıvı akıyor işte :kararsız:) Bir ara veteriner arayışına çıktım. Buldum da. Durumu anlattım, sokak kedisi dedim. O da sokak kedilerini ücretsiz tedavi ediyoruz dedi. Ben de birden sevindim.. Oradan uçarak çıktım. Ama sonra aklıma şu soru geldi, veterinerler sokak kedilerini ücretsiz tedavi edip bize geri mi veriyorlar, yoksa kedi onlarda kalıyor ve sahiplendiriliyor mu? Bu aklıma gelince götürmekte tereddüt ettim. Bir daha fırsatım da olmadı ki gideyim sorayım. Sizin bu konu da bilginiz var mı? Geri verirler mi yoksa onlar da mı kalır?
Şayet onlarda kalıcaksa çok üzücü. Çünkü ben yavaş yavaş sokaktaki bütün kedileri tedavi ettiririm diye düşünüyordum. :LOL:

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç olacak ama okuyanlar bilgi sahibi olabilir. Veteriner normalde sokak hayvanlarına basit işlemler dışında ücretsiz tedavi uygulamaz, özel veteriner kliniklerinden bahsediyorum. Gittiğiniz yer ise tedavi eder ve size geri verir, endişelenmeyin. Gerçi sizin durumunuz çoktan nihayete ermiştir. Onun dışında hasta sokak hayvanları için bağlı olduğunuz belediyenin veteriner işleri birimini arayıp bilgilendirirseniz kısa sürede gelip hayvana gerekli tedaviyi yapacaklardır. (Ücretsiz şekilde ama duruma göre kısırlaştırıp aldıkları yere öyle bırakır. Kliniklerin ise sokak hayvanlarına para almaması tamamen insiyatifleridir. Ama bazı işlemlerde makbuz kesme zorunluluğu olduğu için o parayı birinin ödemesi gerekebilir.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı