Sokak köpeğinden kaçan çocuğa araba çarptı

Demek istediğinizden şunu anlıyorum: Başıboş köpekler sokakta kalıp daha fazla çocuğun yaralanmasına ve ölümüne sebep olsun. Doğru anlamışım değil mi?

Hayır hocam yazdım zaten hayvanlara düzgün yaşam şartları sunulmalı hepsi aynı kafeste tutulmamalı gibi gibi Türkiye'de bu işi düzgün yapan barınaklar var fakat çok az.

Bu konuda kimse elini taşın altına koymuyor bunun da etkisi aşırı fazla.
Sokak köpeklerini toplamaya geliyorlar bir anda çevrede simülasyon gibi millet toplanıp linçlemeye başlıyorlar. Köpek köpek diye dolaşan insanlar da bakmayı sadece sokağa ekmek atmak olarak biliyor.
O sokakta olan köpekler ya sahibi tarafından bırakılmış ya da kaçmış köpekler olduğu için kendisini savunmak için saldırıyor. Köpek suçsuz, çocuk suçsuz, araç suçsuz (hızı tartışılır.).
Burada tek suçlu bunlarla ilgilenmeyen, elini taşın altına koymayanlar maalesef.

Hayır hocam yazdım zaten hayvanlara düzgün yaşam şartları sunulmalı hepsi aynı kafeste tutulmamalı gibi gibi Türkiye'de bu işi düzgün yapan barınaklar var fakat çok az.
Peki bunun sebebi Türkiye'deki 10 milyon sokak köpeği olabilir mi? Çok iyi barınaklar yapılan ülkelerdeki sokak köpeği sayısı çok çok az. Ondan dolayı kaliteli barınak yapıp bakabiliyorlar.

Umarım dediğim yanlış anlaşılmamıştır hayvanlara düzgün şartlartlar kurulup toplanmalı diyorum.
Peki bunun sebebi Türkiye'deki 10 milyon sokak köpeği olabilir mi? Çok iyi barınaklar yapılan ülkelerdeki sokak köpeği sayısı çok çok az. Ondan dolayı kaliteli barınak yapıp bakabiliyorlar.

Haklısınız zaten hocam kısırlaştırma mevzusu her ne kadar gündem olsa da zaten doğan yavruların neredeyse hepsi öluyor düzgün barınaklarda kontrollü üreme yapılmalı.

Bu sorunu Erdoğan hariç kimse çözemez, hazır bu kadar yetkisi varken yapabilir. Maalesef muhalefet kanadında bu köpektapar kitlenin bir oy karşılığı var bu nedenle seçim kozu olarak kullanıp somut adım atamazlar.

Bu sorunu Erdoğan hariç kimse çözemez, hazır bu kadar yetkisi varken yapabilir. Maalesef muhalefet kanadında bu köpektapar kitlenin bir oy karşılığı var bu nedenle seçim kozu olarak kullanıp somut adım atamazlar.

Kesinlikle profil kitlesi öyle hocam. Aklı başında birisinin köpektapar olduğunu görmedim. Hepsi +40 dul, CHP boomerı.

Çocuğa ne olduğunu yakından gördüm elleri parçalanmış durumdaydı ayy çok kötüydü geçmiş olsun.

Geri
Yukarı