Sokak röportajlarındaki sesleri kendi yaptığımız oyunlarda kullanabilir miyiz?

Spiorus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, telefonunu çıkar gibi şeyler diyerek ekonomiyi savunan dayılar hakkında bir mobil platform oyunu yapmayı düşünüyorum. Türkçe ve İngilizce seslendirmeler olacak. Türkçe seslendirmelerde bazı dayı sesleri için sokak röportajı videolarından dayı veya genç sesi alsam (örneğin telefonunu çıkar bakim diyen dayı) telif hakkı vb. yasal bir sorun çıkar mı? (oyunu Google Play Store üzerinden yayınlayacağım.) Ayrıca 2. merak ettiğim, sizce oyun tutar mı o konudaki görüşlerinizi de belirtirseniz sevinirim.

O haberi çekenlerin telif hakkı olur ama sen çok para kazanmadığın sürece kolay kolay telif atmazlar.

Merhaba, telefonunu çıkar gibi şeyler diyerek ekonomiyi savunan dayılar hakkında bir mobil platform oyunu yapmayı düşünüyorum. Türkçe ve İngilizce seslendirmeler olacak. Türkçe seslendirmelerde bazı dayı sesleri için sokak röportajı videolarından dayı veya genç sesi alsam (örneğin telefonunu çıkar bakim diyen dayı) telif hakkı vb. yasal bir sorun çıkar mı? (oyunu Google Play Store üzerinden yayınlayacağım.) Ayrıca 2. merak ettiğim, sizce oyun tutar mı o konudaki görüşlerinizi de belirtirseniz sevinirim.

Hocam telif hakkını bilmiyorum fakat bence yapmayın içeri atılabilirsiniz ciddi söylüyorum.

Garip bir düşünce, insanda merak uyandırıyor şahsen deneyimlemek isterim.
Konuya gelirsek telif hakkı problem olabilir. Ancak şöyle birşey yapabilirsiniz, kullanacağınız sesleri kimden alacaksanız iletişime geçip anlaşabilirsiniz.

Sesleri kendim seslendirsem yasal sorun olur mu ekonomi konusu geçecek ama türkiye adı geçmeyecek ekonomiyi savunan dayıların ele geçirdiği bir ülke diye geçecek

Sesleri kendim seslendirsem yasal sorun olur mu ekonomi konusu geçecek ama türkiye adı geçmeyecek ekonomiyi savunan dayıların ele geçirdiği bir ülke diye geçecek
Problem olmaz hocam. Bir çok şarkıda dahi belli başlı filmlerin, videoların skitleri kullanıldı. Ayrıca kendiniz seslendirirseniz zaten hiçbir problem olmaz. Silivri konusunda da artık ''sonunu düşünen kahraman olamaz'' diyoruz ne diyelim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı