Sokakta En Etkili Dövüş Sporu

nvyst

Hectopat
Daha fazla  
Babam yok annem ve ablamla yaşıyorum. Onları eve girebilecek birisi veya sokakta onlara yapılan bir harekete karşı korumam gerekiyor. Ben buraya sokakta işe yarayan sporlar diye internette aradığımda çıkan bazı sonuçları paylaşmak istiyorum. Siz de bu dövüş sporları hakkında veya sokakta işe yarayacak başka bir dövüş sporu biliyorsanız paylaşır mısınız?

İnternette bulduğum bazı sokakta işe yarayan dövüş sporları şunlar:
Wing Tsun, Escrima, Ninjutsu, Silat, Systema, Kravmaga

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar ne Kardeşim Muay Thai ögren En İyisi :) araştırma yapabılırsın muay thai çok iyi bir dövüş sanatıdır bende evde ögreniyorum ailem yollamıyor benı kum torbası var bı uygulama var herseyi ogretıyor google play stordean :)
Peki Muay Thai eğitimleri nasıl oluyor. Eğitim sırasında kafaya sürekli darbe alıyor muyuz?

Peki Muay Thai eğitimleri nasıl oluyor. Eğitim sırasında kafaya sürekli darbe alıyor muyuz?
Muay Thai zordur. Eklemleri kullanman öğretilecek. Öğrenene kadar çok acı çekebilirsin. Bu tarz sporlar belirli kurallar içerir ve bu kurallara göre dövüşülür. Fakat sokak dövüşü farklıdır ve tecrübe gerektirir. 8 yaşından beri Kick Box yapıyorum ve bir kaç yıldan beri de Muay Thai ile ilgileniyorum. İkisini aynı anda öğrenirsen yenilmez olursun.:) Fakat uyarmalıyım sonuç ne olursa olsun bu sporları bilmek silah yerine geçer. Herhangi bir olayda ciddi cezalar alırsın.

Muay Thai zordur. Eklemleri kullanman öğretilecek. Öğrenene kadar çok acı çekebilirsin. Bu tarz sporlar belirli kurallar içerir ve bu kurallara göre dövüşülür. Fakat sokak dövüşü farklıdır ve tecrübe gerektirir. 8 yaşından beri Kick Box yapıyorum ve bir kaç yıldan beri de Muay Thai ile ilgileniyorum. İkisini aynı anda öğrenirsen yenilmez olursun.:) Fakat uyarmalıyım sonuç ne olursa olsun bu sporları bilmek silah yerine geçer. Herhangi bir olayda ciddi cezalar alırsın.
Biliyorum insan vücudu doğru kullanıldığında çok tehlikeli. Kafaya vurulan doğru bir yumruk felç bırakabilir veya beyin kanamasına sebep olabilir. Ancak ailemi korumak söz konusu ceza almak umurumda olmaz :) Bu arada bende Edirne'de yaşıyorum :D

Son düzenleme:
Biliyorum insan vücudu doğru kullanıldığında çok tehlikeli. Kafaya vurulan doğru bir yumruk felç bırakabilir veya beyin kanamasına sebep olabilir. Ancak ailemi korumak söz konusu ceza almak umurumda olmaz :) Bu arada bende Edirne'de yaşıyorum :D
Eyvallah toprağım:) Aile koruma amaçlı ise hiç bir ceza veya sonuç ölüm olmadığı sürece önemli değil. Zaten bu sporlar da nasıl vuruş neye yol açar bilirsin ve ona göre davranırsın. Sadece bende de olmuştu, yeni başlayanlarda ego olur ve kavgaya karışma olur durup dururken. Ama bizim burada Muay öğreten yer hiç görmedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı