Sokakta eve gelecek kadar yüksek sesli müzik açan birini şikayet edebilir miyim?

AzpheduS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Şu an eve gayet yüksek seste gelen bir müzik sesi var ve ben bunu şikayet etmek istiyorum. Edebilir miyim? Edebilirsem nereye şikayet etmem gerekir?

Şu an eve gayet yüksek seste gelen bir müzik sesi var ve ben bunu şikayet etmek istiyorum. Edebilir miyim? Edebilirsem nereye şikayet etmem gerekir?
Market vs. ise hareket etmeyen durumdaysa Zabıtaya şikayet edebilirsin. Onlarda desibel ölçen bir alet var. Onunla ölçüp ceza uygularlar. Hangi şehirdeysen o belediyeden online veya arayarak zabıtaya bağlanmak istediğini söylediğinde yönlendirirler seni.

Market vs. ise hareket etmeyen durumdaysa Zabıtaya şikayet edebilirsin. Onlarda desibel ölçen bir alet var. Onunla ölçüp ceza uygularlar. Hangi şehirdeysen o belediyeden online veya arayarak zabıtaya bağlanmak istediğini söylediğinde yönlendirirler seni.
Müziği arabadan açmışlardı ama araba hareket etmiyordu. Biraz önce müziği kapattılar, eğer tekrar açarlarsa dediğiniz gibi şikayet edeceğim.

Müziği arabadan açmışlardı ama araba hareket etmiyordu. Biraz önce müziği kapattılar, eğer tekrar açarlarsa dediğiniz gibi şikayet edeceğim.
Edebilirsin. Hiçbir problem olmaz. Bu senin hakkın. En kötü uyarırlar. Zaten gizli şikayet edebilirsin. İsmini paylaşamazlar kimseyle.

Aşırı yüksek ise anca şikayet edebilirsin. Aşırı yüksek değilse sabah 7 ile akşam 7 arası şikayet etsende hiç bir şey olmaz. Aşırı yüksek diyelim şikayet ettin diyelim polis gelir kıs sesi der gider bu kadar. Bizzat şahit oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı