Sokakta kovalandınız mı?

O zamanlar 4 yada 5. sınıfım. Köyümde dedeme sapan yaptırmıştım. Antalya'da özellikle cuma pazarı tarafında Kürtler ve az olsa da çingeneler yaygındır. Bir gün arkadaşlara sapan tanıtırken küçük bir çocuk geldi(Kürt kendisi). Bana sapanı ver dedi, sövdü saydı. Sonra eline taş alarak atmaya çalıştı. Ben de sapan ile bunun ayağına taş attım. Sonra sülalemi getirip geleceğim dedi. Ben inanmadım ama gerçekten getirmiş. Sapanlı ben versus 12 kişi vs attık. 2 tanesini sapanla vurdum ve son hızla kaçtım. Kalan 10 kişi son hızla kovaladı. Tam bana yetişecek olanın kafasına odun sapanı atıp ara sokağa girdim. Zor kurtuldum diyecektim. Bu sefer okulda kıstırdılar.
Garip bir anıymış hocam 😁

Bir kere yaşlı bir amcadan kaçmıştım(Sonra barıştık.). Daha sonra 3 kere aynı yerde köpek kovaladı. Ondan sonra 3 kere en yakın arkadaşımı kovaladım aynı sokakta.

Antalya'da sahilde 3 kişi otururken bir arkadaşımın husumetli olduğu çocuk hakkında konu açıldı. Arkadaşım zaten aşırı gergin biri, döversin dövemezsin derken çocuk dövüp gelecem dedi ve bisiklete atlayıp uzaklaştı. Biz tabi dalga geçiyordur diyip çok kafaya takmadık. 10 dakika sonra kaçarak geri geldi, meğersem onu 3 kişi dövmek üzerelermiş, son anda kaçmış. Ben onların yanında baya iri yarı kalıyorum, onlarsan küçük yaşta olmama rağmen benden biraz tırstılar. Öbür arkadaşımla beraber etrafı sakinleştirmeye çalıştık. Biraz uğraşın ardından iki tarafı uzaklaştırdık.

Sokakta değil de, lise mezuniyet töreninde kavga cıktı, hastaligim yüzünden bırakmak zorunda kalmadigim o zamanlar profesyonel olmak için hardcore boks antrenmanlari aliyordum, haftada 20 saatlik antrenmanlar yapip kamplara giriyordum. Neyse orada 1 vs 5 attım. Cocuk sonra dışarıdan da arkadaslarini getirmişti 15 kisiden kacmistim bicakla, palayla falan kovaladilar. Benden yana da mezuniyettekiler 20 kisi falan vardi, bicaklanmayim diye arkadaslar beni sakliyordu müdür falan geldi, polis gelecek diye de dağıldı herkes. Birini patakliyorum digeri arkadan enseme vuruyor merdivenden dusuyorum hemen ayağa kalkip göğüs kafesime tekme yiyorum, yediğim tekme dolayisiyla 1 hafta nefes almakta gucluk çektim ama onlarda dayak yemeleriyle kaldilar. O olaydan sonra da okulda havadan kizlar düştü, telefonla arayip hal hatır sorma ayagina yavsadilar diyebilirim. Cok güzel bir gündü, ah o günlere geri dönsem.

Sokakta bisiklet ile yokuş aşağıya inerken yavru bir tane köpek kovalamıştı. Zorda olsa kurtulmayı başarmıştım o sırada ölümden dönmüştüm resmen. Çünkü yokuşun sonuda araba çıktı ve o araba bana çarpabilirdi. Allah korumuş.

Not: Bu olay 2-3 yıl önce oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı