Sokakta muhabbet kuşu buldum

Mustafa0604

Centipat
Yer
Ankara Keçiören
Daha fazla  
Meslek
Okuyor
Merhaba, bugün bir muhabbet kuşu yakaladım ve bu konu hakkında ne yapmam gerektiğini sizden söylemenizi istiyorum. Öncelikle bu kişi karga köşeye sıkıştırıp döverken buldum. Hemen yanına gidip kargayı kovdum, tam kedi kapacakken yetiştim ve kuşu aldım. Elimde durdu, hemen eve gittim. Evde bir adet daha muhabbet kuşum vardı, öncelikle kafese koymadan önce parazit olayından korktum ama yapacak bir şey yoktu. O an herhangi petshopa gidemezdim, aldım kafesle birlikte veterinere götürdüm. Kuşun kafasında boyun kısmında ve kanat kısmını karga kanatmış, veteriner abla batıkon sürdü. Fazla bir şey yok dedi, eve götürdüm ve yaş olarak 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşu. Kendi kuşumda erkek anlaşabilirler mi dedim, anlaşırlar dedi. Veteriner kuş hiç sesini çıkarmıyor, kabarık duruyor ve çok halsiz sürekli uyuyor. Ben anlaşamazlarsa diye korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220522_021552.jpg
    IMG_20220522_021552.jpg
    108,1 KB · Görüntüleme: 218
  • IMG_20220522_021547.jpg
    IMG_20220522_021547.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 184
  • IMG_20220522_021537.jpg
    IMG_20220522_021537.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 197
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar çok insanın hayvanlarına bakamayıp sokağa saldıklarını görseniz şaşarsınız hocam.
Muhabbet kuşunu genelde kafesini temizlerken kaçırabiliyorlar. Ayrıca muhabbet kuşunu sokağa atabilecek insan olduğunu da düşünmüyorum. Ne zorluğu var ki?

Evet muhabbet kuşu besleyen hiç kimse muhabbet kusunu disari salmaz. Kuşlar yanlışlıkla kaciyor simdide bizim mavi konuşan muhabbet kusumuz ayni buna benziyor. Çorum'da Amatem'in o taraflardan kacti tutamadik. Cok uzugunuz nasıl bulabilecegimizi bilmiyoruz umarim biri bulmustur ve bizi ariyordur. :( benim oglum ve nesrin diyordu mini mini bir kus donmustu diyordu.

Evet muhabbet kuşu besleyen hic kimse muhabbet kusunu disari salmaz. Kuşlar yanlışlıkla kaciyor simdide bizim mavi konuşan muhabbet kusumuz ayni buna benziyor. Çorum'da Amatem'in o taraflardan kacti tutamadik. Cok uzugunuz nasil bulabilecegimizi bilmiyoruz umarim biri bulmustur ve bizi ariyordur.. :( Benim oglum ve nesrin diyordu mini mini bir kus donmustu diyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı