Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Yaşar Alptekin'in söylemidir.

Bu adamdan böyle bir söze hiç şaşırmadım. Ucuz değil, itici diyebilirsin. Senin aklın milletin ucuzluğunu ölçecek seviyede değil. Şöyle ''ucuz'' erkek - kadın ayrımcalığını da bırakın. Gündeme çıkmak için de kadınlarla uğraşan, ''ucuz'' bir insan.

Burada bunu konuşarak gündeme çıkarıyorsunuz zaten diyen insanlara da diyeceğim, konudan çekilip bu tür söylemleri içinizde yaşayabilirsiniz. Bir gün laf size de gelir, onu da içinizde yaşarsınız.

Kaynak: Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

Bunlar gibi ülkede cahil yobazlardan milyonlarca var. Hiçbir şekilde de bu yobaz sürüsü bitmeyecektir bu kafa yapısıyla.

Tuğçe Kazaz ve Yaşar Alptekin gibi cahillerin aydın olarak görüldüğü bir yerde gayet olağan hadiseler bunlar.

Erkek ve Kadın birbiriyle ayni haklara sahip. Erkeğin kadindan hiçbir üstünlüğü yoktur, erkek kendini kadindan üstün göremez görmemelidir.

Sigara hayatımda en nefrettiğim şeylerden biri. Ama içene de saygı gösteririm. Kurallara uyduğu takdirde herkes istediğini yapabilir, sigara içmek de hiçbir insanı hiçbir cinsiyeti hiçbir ırkı ucuz yapmaz.

Sigaradan niye nefret ediyorum derseniz... Arkadaş ortamlarında mecbur arkadaşlarla balkona çıkıyoruz falan, sigara tüttürüyorlar. Ben sigaraya karşı çok zayıfım. Anında balgam oluşuyor, başıma ağrılar giriyor... İçiyor olsam herhalde 3-4 günde mortu çekeceğim. Dumanı bile bu kadar etkiliyorsa beni... iyi ki hayatımda hiç içmeye başlayacak bir sebebim olmamış. Aslında çok dertli de bir hayatım yok değil ama hayatıma da kastetmek istemiyorum.

Olay sadece hayat mı? Cebe maliyetine ne demeli?

Derdi için sigara içen insan aslında derdine dert ekliyor... Çok pahalı... Sağlığa zararlı.

Keşke böyle bir sigara gerçeği hiç olmasaydı. Keşke hiç içilmeseydi.

Türkiye'de ne yazık ki kadınların ikinci sınıf insan olmasını destekleyen yobaz kadınlar var. Kadın cinayetlerine, tacize, çocuk yaşta evliliklere sesini çıkarmayan kadınlar olmasaydı bu gibi sözleri duymazdık.

Bir gün o adamın kızı olsa ve sigara içmeye başlasa ne derdi o zaman acaba.

Evet ve bu sözü söyleyen insani taniyoruz.

Bir zamanlar söyleydi.

115147635_tn70_0.jpg

Simdi söyle :)

yasarkapak.jpg

Bu yüzden yorum yapmaya bile gerek görmüyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı