Soket 2011 mi 1150 mi?

Ayhan Berk Altun

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir oyun ve multimedya bilgisayarı oluşturmak istiyorum.
Bunun için İşlemci soketi 2011 imi önerirsiniz yoksa 1150'yi mi? Birde MSI anakart almayı düşünüyorum, önerir misiniz bu markayı?

TEŞEKKÜRLER...

1150 soket oyun için yeterli. Paran var (5.000TL.) ise 2011 soket de keyfi kullanabilirsin. MSI, Asus, Gigabyte, ... hepsi iyidir önemli olan amacına uygun olan modeli seçmek.

Cevabınız için teşekkürler hocam. Ben şöyle düşünüyorum. Vatan bilgisayarda bu aralar baya indirim var. MSİ anakart i7 2011 soket işlemci. 8gb ram . 128gb ssd harddisk. Ekran kartı almamayı düşünüyorum. Anakarttan idare etmek istiyorum. Fazla kasmam zaten pcyi. Sizce düşüncem doğru mu?

Hocam yazın başlayacağım dizmeye. O zaman elimde para olacak. Sizce ekran kartı almasam olur mu? Msi x79a-gd65 (8d) anakart, intel core i7 4820k 8gb ram 128gb ssd 1tb hdd ekran kartı sonradan almayı düşünüyorum. Elimde para olmaz gibi.

Bir mahsuru yok ama hem biraz keyfi hem de ihtiyaç dışı para harcamış olacaksın. Fakat kendimden örnek verecek olsam, param var ise ekran kartsız soket 2011 anakart 600TL 4930K işlemci 1400TL + SSD 250TL + 4x4 Quad bellek 400TL. alırım işeme de yarar. Ama ihtiyaç yok ise gereksiz masraf. Soket 2011 almak çok iyi oyun oynamak manasına gelmez.

Bir mahsuru yok ama hem biraz keyfi hem de ihtiyaç dışı para harcamış olacaksın. Fakat kendimden örnek verecek olsam, param var ise ekran kartsız soket 2011 anakart 600TL 4930K işlemci 1400TL + SSD 250TL + 4x4 Quad bellek 400TL. alırım işeme de yarar. Ama ihtiyaç yok ise gereksiz masraf. Soket 2011 almak çok iyi oyun oynamak manasına gelmez.

Hocam siz olsanız ne yapardınız. 1150 iş görür mü gta 5'i en iyi şekilde oynar mı?

- - - Güncellendi - - -

Internet Forum Kuralları 28.Maddeye göre,

-Sistem toplama konularında toplanacak sistem 1 aydan daha uzun bir süre sonra toplanacaksa konu kapatılacaktır.

Almadan bir hafta önce konu açarsanız, yardımcı olmaya çalışırız :)

Özür dilerim bilmiyordum. Hem ben bilgi almak için açtım sistem toplamak için değil.

Oyun bilgisayarına ekran kartı almamak mı? Gerekirse AMD sistem toplayıp güzel bir ekran kartı almalısınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı