Sol orta parmagımda ne olduğunu bilmediğim bir şey var

tatli karabas

Zeptopat
Selam, merhaba, iyi günler arkadaşlar. 4 5 yaşımda ablam tırnagımı keserken orta parmagımı kesecekti, aniden kesince kanamaya başladı vesaire. Çocukluktan bu yana hiç dıkkat etmemıştım. Su sıralar dıkkatımı çektı. Hiçbir yerde de bununla ilgili bir şey bulamadım. Arkadaşlar sol orta tırnagımda iç uç tarfında bir şey var. Buna dokununca acıyor, kesmeye çalışınca acıyor. Ne yapacacagımı bılmıyorum. O şeyin adını ögrenebilsem bile kafi.

Selam, merhaba, iyi günler arkadaşlar. 4 5 yaşımda ablam tırnagımı keserken orta parmagımı kesecekti, aniden kesince kanamaya başladı vesaire. Çocukluktan bu yana hiç dıkkat etmemıştım. Su sıralar dıkkatımı çektı. Hiçbir yerde de bununla ilgili bir şey bulamadım. Arkadaşlar sol orta tırnagımda iç uç tarfında bir şey var. Buna dokununca acıyor, kesmeye çalışınca acıyor. Ne yapacacagımı bılmıyorum. O şeyin adını ögrenebilsem bile kafi.
Hocam bunun ne olduğunu görrmeden bilmemiz imkansız. En iyisi bir doktora gitmeniz olacaktır.

Şeytan tırnağı olabilir mi? tırnağın veya tırnak etinin uygunsuz bir şekilde kesilmesi, aşırı suyla temas, kuru havalar, kimyasal maddeler özellikle deterjanlar, ”tırnak yeme” alışkanlığı tırnak etinde çatlama, soyulma ve böylelikle “şeytan tırnağı” oluşumuna neden olur.

Geri
Yukarı