Solidworks kasma sorunu?

Arkadaşlar Monster'ın bu modeline Solidworks 2015 yükledim, açılırken ve çizim yaparken acayip kasıyor, sizce sorun nedir? Windows 10 64 Bit kullanıyorum.[/QUOTE[/QUOTE]
Abra A5 V8.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Arkadaşlar Monster'ın bu modeline Solidworks 2015 yükledim, açılırken ve çizim yaparken acayip kasıyor, sizce sorun nedir? Windows 10 64 Bit kullanıyorum.
Bilgisayarınız yeterince iyi. Size önerilerim:
- Başka bir solidworks kurulum dosyasından tekrar yüklemeyi deneyin.
- Arka planda solidworks açık iken çalışan uygulamara bakın( aynı anda çalışan uygulamalar rami tüketir) ve kullanmadığınız kapatın.
- Sorun ram kaynaklı ise raminizi yükseltme yoluna gidebilirsiniz.
İlk iki önerimi mutlaka deneyin

3 farklı Solidworks sürümü kurdum ama yine de olmadı. Ekran kartı ile çalıştırıyorum ama ekran kartının fan hiç devinmiyor bile, AutoCAD açtığım zaman ekran kartının fan devreye giriyor, Solidworks açtığım zaman çalışmıyor. Oyunlarda da hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Sağ alt tarafta [GeForce GTX965M (0 Ekran, 2Program)] olarak gözüküyor. Artı Solidworks çalışmayı durdurdu diyor ve siyah ekran veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk modu vs denediniz mi ? Yada güncel update versiyonlarını bulun internetten. Bende de böyle bir sorun oldu. Update yaparak çözdüm.

Ekran kartı son sürüm kullanıyorum. Solidworks'de mi update yapıyım? Uyumluluk modunu da denedim.

Entegre grafik işlemeci ile çalıştırınca sıkıntı yaşamıyorum gayet hızı yerinde,bütün grafik ayarlarını sona almama rağmen! ama ekran kartı ile çalıştırınca sıkıntı yaşıyorum.:mad: GTX965M çizim için çok kötü bir ekran kartı galiba.

Ekran kartı son sürüm kullanıyorum. Solidworks'de mi update yapıyım? Uyumluluk modunu da denedim.

Entegre grafik işlemeci ile çalıştırınca sıkıntı yaşamıyorum gayet hızı yerinde,bütün grafik ayarlarını sona almama rağmen! ama ekran kartı ile çalıştırınca sıkıntı yaşıyorum.:mad: GTX965M çizim için çok kötü bir ekran kartı galiba.
Çizim için sadece Nvidia ekran kartını seçmeniz doğru değil zaten, otomatike alın( bı gerektiğinde gerekli olanı çalıştırır örneğin solidworksle bir render alırsanız fanlar devreye girer( eğer ayarlarınızı çok değiştirmediyseniz)) entegre ekran kartı olmadan olmaz

DDU rehberine göre yeşilleri takip edip dahili ve harici GPU'yu silip sonra güncel dahili ve harici sürücünü kendi sitelerinden güncelleyin. Solid works ve kalıntılarını kaldırın. Lisanslı 2015 sürümüne sahip isen SP4 güncellemesine kadar güncellenmiş olduğuna emin olun. Ardından hiçbir ayarsa dokunmadan çizimlerinizi yapabilirsiniz. Yapamadıysanız 2016 lisansı varsa onu yüklemeniz daha sağlıklı olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı