Soluk Renk Sorunu

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, nasıl anlatacağımı bilemiyorum fakat ben bugün yeni bilgisayar, monitör aldım. Monitörde bir sıkıntı yok gibi fakat bazı bilgisayarlarda da görmüştüm bu sorun bende de var

Sorunum: Soluk renkler yani nasıl anlatabilirim; Örneğin: Google'da bir şey aratıyorum sanki daha önce girilmiş gibi renk mor gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi belirtirseniz daha uygun olur.
Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masasını açın. Masaüstü renk ayarlarını ayarla deyin. Daha sonra şu iyileştirmeleri uygula seçeneğinden "Digital Vibrance" seçeneğinden daha keskin renk ayarlaması yapabilirsiniz.

1.png

Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masasını açın. Masaüstü renk ayarlarını ayarla deyin. Daha sonra şu iyileştirmeleri uygula seçeneğinden "Digital Vibrance" seçeneğinden daha keskin renk ayarlaması yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 333584
Bunun için sormuştum. Açıkladığın için teşekkürler :)

Eki Görüntüle 333584
Merhaba bana yardım edermisin ? Sorunum şu,digital vibrance açık ama,hiç etki etmiyor.

Soluk renk sorununu çözdüm!
AMD Ekran kartları için Çözüm: Sağ tık Radeon Ayarları > Ekran > Renk > Doygunluğu Artırın.

Fakat Google'daki linklerin Kapalı mavi (Morumsu) Sorununu çözemedim galiba 720p Laptop ekranı ile 1080p Monitör ekranın'da farklı görünüyor.

AMD Ekran kartları için Çözüm: Sağ tık Radeon Ayarları > Ekran > Renk > Doygunluğu Artırın.

Fakat Google'daki linklerin Kapalı mavi (Morumsu) Sorununu çözemedim galiba 720p Laptop ekranı ile 1080p Monitör ekranın'da farklı görünüyor.
Malesef, benimki nvdia.Evet 1080p monitörüm.

AMD ekran kartları için çözüm: Sağ tık Radeon ayarları > ekran > renk > doygunluğu artırın.

Fakat Google'daki linklerin kapalı mavi (morumsu) sorununu çözemedim galiba 720P laptop ekranı ile 1080P monitör ekranın'da farklı görünüyor.

Merhaba bu sorun bende de var doygunlugu falan arttırıyorum her şey net güzel oluyor ama Google'da mavi renkleri mor gibi gözüküyor çözümü buldunuzmu teşekkürler.

Geri
Yukarı