Soma Faciasının 8. Yılı

shocktroop

Hectopat
Makaleler
26
Yer
Trabzon
Unutmadık unutmayacağız. Sağlam denilen madende böyle bir facianın çıkması.. ve bunun failleri, sizleri de unutmayacağız.
images (52).jpeg

1652427819140.png

Ben de bu görüntüyü atayım. Madenciyi tekmeleyip yaralayan kişi. Zamanında malum şahısın özel kalem müdür yardımcısıydı.

Son düzenleme:
Başka ülke de olsa böyle bir olay, firmada çalışan tüm müdürler ve üst yetkililer hapisteydi. Ayrıca ailelerin hepsine tazminat ve eger çocukları var işe eğitim masraflarının karşılanması gibi sert cezalar alırlardı. Türkiye de hala kim suçlu diye aranıyor. Ulan kardeşim 300 can gitmiş kim mi suçlu? Dalga geçiyorlar resmen, iş kazası diyip geçiştiriyorlar. Adamların ayağı burkulmadı, canları gitti.
Davanın olması bire ayrı davaya sebep, ölen kişiler üzerinden ailelerini sorguluyorlar savunma aliyorlar, firma sahiplerinin üstüne gidilmesi gerektiği halde masumların üstüne yüklenmişler. Orada ölenlerin tek suçu ekmek paralarını kazanmaktı.

Ve Soma'nın seçim sonuçlarını da incelemenizi rica ediyorum. Böyle bir olaydan sonra bölgedeki insanlara hakaret, küfür, şiddet uygulanmasına rağmen yine gidip AKP oy verilmeye devam edildi ki sözün bittiği yer burasıdır.

Geri
Yukarı