Son 5 yılın en zevkli oyunu: Cyberpunk 2077

Yazdıklarımın dediğiniz şekilde "küçümseyici" ya da "kırıcı" olduğunu düşünmüyorum. Bir tarafta yılların firması olan Rockstar var bir tarafta daha adını 6 sene önce Witcher ile duyurmuş bir firma var. Her ne kadar insanlar Rockstar Games ile karşılaştırıyor olsa bile CDPR bile oyunun altından kalkamadıklarını kendileri kabul ediyor. Uzatmak artık manasız geliyor bence. İyi akşamlar.

Konuyu hortlatıyorum ve iki sene sonra sizlere cevap yazıyorum hocam biliyorum lâkin yakın zamanda RDR2'yi boş bir kafa ile yeniden deneyimleyebileceğim bir zaman dilimi yakaladım ve oyunun bazı kısımlarına hâlâ tahammül edemediğim için trainer indirip çok bıkkın hissettiğim noktalarda teleport olabilme gibi seçenekleri kullanma kararı aldım. Oyunu şu an tekrardan deneyim ediyorum ve %60 civarındayım, Arthur Morgan karakteri ile bağ kurdum ve gerçekten iki sene önceki kendime kıyasla oyundan ciddi bir keyif alıyorum. Rockstar Games'in her ne kadar oyuncu dostu, en azından Türk oyuncu dostu bir firma olmadığını düşünsem bile bu oyunu iki sene sonra daha tahammüllü bir oyuncu olarak deneyim eden ben, keyif aldım. Hâlâ CPRD oyunlarından daha çok keyif alıyorum (yakın zamanda cp 2077'yi 5. kez yan görevler ile bitirip kendimi night City atmosferine kaptırmayı başardım) lâkin söz konusu açık dünya olduğunda Rockstar daha iyisini yapana kadar en iyi açık dünya aradan yıllar geçmesine rağmen RDR2. Artık RDR2'nin kötü bir oyun olduğunu düşünmüyorum, sadece iki sene önceki ben fazla tahammülsüz bir oyuncuymuşum. Kendimi RDR2 gibi ağır ve derin bir oyuna nasıl kaptıracağımı bilmiyormuşum, haksızlık etmişim. Hâlâ CPRD akıllı davranırsa 10-20 yıl sonra Rockstar Games kadar kült bir firma olabilir ve CPRD potansiyelini umarım değerlendirebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı