Son dakika Ukrayna ordusu başladı, Rusları vurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu iki ülke zaten hep gergin halde değil miydi? Şimdi ben Ukrayna'yı anlayamadım, Rusya'yı nasıl yenmeyi düşünüyorlar?

Bu iki ülke zaten hep gergin halde değil miydi? Şimdi ben Ukrayna'yı anlayamadım, Rusya'yı nasıl yenmeyi düşünüyorlar?
Çok büyük destekçileri var.
1- ABD
2- Türkiye
3- Çok fazla küçük Asya ülkesi
4- Amerikanın etkisindeki ülkeler
1617425004904.png

Çok büyük hayaller kurmayalım yine de 🤭

Rusya ve Ukrayna yıllardır savaştalar. Yeni bir şey değil. Ukrayna, Rusya'ya ne yapabilir demeyin. Bölgede zafer alırsa kazanır. Sonuçta Hearts of Iron IV oynamıyoruz. İki ülke de tüm askeri gücünü seferber etmeyecek veya birbirinin başkentine girmeye çalışmayacak. Ki ben bu savaştan sonuç alınamayacağını düşünüyorum. Rusya zaten Kırım ve Donbass bölgesini elinde tutuyor. Daha fazla ne kadar ilerleyebilir?

Sonuç olarak böyle savaşlarda iki tarafın da askeri gücünün karşılaştırılarak ön sonuca ulaştırılması saçma diye düşünüyorum. Ki bunun büyük çaplı bir savaşa da döneceğini düşünmüyorum, 1940'larda değiliz. Böyle bir şeyin kimseye faydası olmaz.

Rusya Ukrayna konusunda ısrarcı tavır sergiliyor gibi geldi bana, savaşa girmek ister mi bilemiyorum direkt Ukrayna`yı ele geçirmek istemesi demek karşısında bir sürü devlet ve ordu bulması demek.
3. Dünya savaşı diyen arkadaşlara kendimi gülmekten alıkoyamıyorum. Bu pandemi sürecinde hiçbir ülke devasa bir savaş istemez.
Olası bir 3. Dünya Savaşı`nda pandeminin önemseneceğini düşünmüyorum, özellikle sınırları tehlike altında olan bir devlet pandemi var erteleseydik savaşı demez bence.

Olası bir 3. Dünya Savaşı'nda pandeminin önemseneceğini düşünmüyorum, özellikle sınırları tehlike altında olan bir devlet pandemi var erteleseydik savaşı demez bence.
Hem pandemi hem de devasa bir savaşı kontrol etmenin zorluğunun farkında mısınız? "2. Dünya Savaşı"nda pandemi olmadan ülkelerin aldığı zararı bir düşünün.

Hem pandemi hem de devasa bir savaşı kontrol etmenin zorluğunun farkında mısınız? "2. Dünya Savaşı"nda pandemi olmadan ülkelerin aldığı zararı bir düşünün.
2. Dünya Savaşı`nda pandemi olsaydı bunu fırsata çevirmek için kullanacak bir sürü devlet adamı çıkardı diye düşünüyorum. Doğru, pandemi olası bir savaş için çok sıkıntı fakat savaş çıkarsa pandeminin önceliği devlet sınırlarından yüksek olmaz en nihayetinde vatandaşınız ve toprağınız başka bir devletin yönetimi altına giriyor kimse istemez bence.

Olur da bir savaş başlarsa Türkiye'nin yapması gereken tek şey tarafsız kalmak. Savaşa katilirsa herhangi bir tarafta sonucu her türlü kotu olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı