Son günlerde internette yavaşlama oldu mu?

Phusro

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son günlerde özellikle yurt dışı trafiğinde yavaşlıklar hissediyorum. Büyük resimler yüklenmiyor, siteler yavaş açılıyor, indirmeler de çok yavaş ama internet hızımda bir sıkıntı yok. Aşağıya koyduğum iki görsel art arda yaptığım iki Speedtest ve ben hariç kimse interneti kullanmıyor. Bursa da oturuyorum ve bir Bursa sunucusunun üzerinde test yapıyorum 182MS almam zaten garip ama 36 daha da garip geliyor. Bende bunun hostingden olabileceğini düşünüp sunucu değiştirdim ama sonuç daha kötüydü. Daha sonra belki Speedtest'de bir sıkıntı vardır diye başka bir hız testi sitesi kullandım ama o site de Speedtest altyapısı kullanıyormuş. Bir de Almanya, Berlin'e Speedtest yapayım dedim ve sonuçlar rezalet çıktı. Bu akşam Türksat'ı arayacağım ve kontrol etmelerini söyleyeceğim. Bir çok sorun Türksat Fiber geldikten sonra olmaya başladı, apartman içindeki kutu değişti ama iyileşen bir şey olmadı daha da kötü oldu. Zaten fibersiz 100 Mbps alabiliyorken niye fiber getirdiklerini de anlamadım. Onun yerine altyapısı olmayan yerlere yapsalardı daha iyi olurdu, taşınmak istediğim hiçbir yerde Türksat yok...

1597497996184.png

1597498119849.png

1597498279741.png

1597498400690.png

1597498652113.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen VDSL kullandığınızdan kaynaklı diye düşünüyorum bölgenizde yoğun trafik vardır özellikle akşam 18.00 ile 02.00 suları.
Gün içinde sürekli pinginiz yüksek ise sağlayıcınız ile iletişime geçmelisiniz bence.

İnternet yavaşlamaları çoğu kez ya bölgesel ya da bireysel kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Kendi bölgenizdeki komşulara da sorun isterseniz. Çoğu zaman bölgesel oluyor gibi.

Muhtemelen VDSL kullandığınızdan kaynaklı diye düşünüyorum bölgenizde yoğun trafik vardır özellikle akşam 18.00 ile 02.00 suları.
Gün içinde sürekli pinginiz yüksek ise sağlayıcınız ile iletişime geçmelisiniz bence.
19.00 ile 24.00 arası hızım 30 mbps oluyor zaten. Genel anlamda bir sıkıntı var galiba.

Geri
Yukarı