Son Windows 10 güncellemesi sonrası ASUS GPU Tweak oyunlarda çalışmıyor

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
ASUS marka bir ekran kartı kullanıyorum. Bu yüzden de ASUS GPU Tweak II isimli ekran kartı uygulamasını kullanıyorum. Bu uygulamayı kullanmaktaki amacım ise, ekran kartı default ayarlarda iken oyunlarda biraz fazla ısınıyor. Bende program üzerinden fan hızlarını manuel olarak değiştiriyorum. Fakat geçtiğimiz günlerde Windows'un KB4601319 ve KB4601350 güncellemelerini aldıktan sonra ASUS GPU Tweak II oyunlar ile birlikte açmaya kalktığımda ya oyun kapanıyor ya da hiç açılmıyordu. Bunun sebebinin bu güncellemeler olduğunu düşünmemin nedeni ise hem bu güncellemelerden sonra bu sorunu yaşamam hem de bu güncellemeleri kaldırdıktan sonra sorunun düzeliyor olmasıydı. Windows 10 Pro 20H2 19042.746 orijinal sürümünü kullanıyorum. Sistemi güncel tutmak en doğrusu, o yüzden güncellemeleri yüklememek olmaz. ASUS GPU Tweak II'de kullanmam gerekiyor oyun esnasında. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Asus GPU Tweak II.jpg

Güncellemeler.jpg
Asus GPU Tweak II.jpg

Son düzenleme:
Haklısın hocam, geçen ay gelen Windows güncellemesiyle öyle oldu. Ben de arıyorum çözümü, konu açmaya gelmiştim ki siz açmışsınız bile. Konuyu takip ediyorum.

Şubat 25'inde yeni sürüm yayınlamışlar resmi sitelerinde, indirip yükledim ama değişen birşey olmadı, oyunu açınca oyun kapanıyor ve kendimi masaüstünde buluyorum hala.

Haklısın hocam, geçen ay gelen Windows güncellemesiyle öyle oldu. Ben de arıyorum çözümü, konu açmaya gelmiştim ki siz açmışsınız bile. Konuyu takip ediyorum.

Şubat 25'inde yeni sürüm yayınlamışlar resmi sitelerinde, indirip yükledim ama değişen birşey olmadı, oyunu açınca oyun kapanıyor ve kendimi masaüstünde buluyorum hala.
25'indeki güncellemeyi henüz gördüm. Ben şöyle bir yol izleyerek yeni sürümü kurdum ve sorun ortadan kalktı. Yukarıda belirttiğim Windows güncellemelerini kaldırmıştım. GPU Tweak'ın da 25'inden önceki sürümünü kullanıyordum. Uygulamanın 25'inde geldiğini görünce, öncelikle sildiğim Windows güncellemelerini yaptım. Burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Ben başta sıkıntı oluyor diye KB4601319 ve KB4601350 güncellemelerini kaldırdım fakat bugün ki güncellemelerimde kaldırmış olduğum KB4601319 güncellemesini ve bazı başka güncellemeleri yükledi. Yani KB4601350 gitti. Onun yerine başka güncellemeler geldi. Resim olarak ekledim. Güncellemeyi yeniden yaptıktan sonra GPU Tweak II'yi bilgisayardan kaldırdım ve ardından sistemi yeniden başlattım. Bunun ardından da GPU Tweak II'nin yeni sürümünü indirip kurdum. Şuan hiçbir sıkıntı yok. Oyunlar ile birlikte GPU Tweak II'yi çalıştırabiliyorum.

Dosya Ekleri

• isteğe bağlı güncelleme.jpg
    isteğe bağlı güncelleme.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 59
  • güncellenenler.jpg
    güncellenenler.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 67

Yeni konular

Geri
Yukarı