Son yıllarda ki bazı popüler Fantastik-Kurgu eserlerinin kara leke olması

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
Son yıllarda çıkmış popüler ve başarılı (başarısı sorgulanır) birkaç eserin Fantastik-Kurgu'nun kara lekesi olduğunu düşünüyorum. Benim ele alacağım iki tane eser var, onlar hakkında konuşacağım.
Not: Bu fikirlerim öznel, bu yüzden fanboyluğunuzu dizginleyiniz. Teşekkürler.

1) Game of Thrones

Bahsedeceğim ikinci eser kadar kötü olmasa da, Game of Thrones serisi de benim için bir kara leke sayılabilir. Tamam bir evren var, farklı halklar falan var güzel. Ama entrikalar yüzünden size Fantastik bir evrende geçen bir hikaye değil, Orta Çağ'da geçen bir hikayeymiş hissi veriyor. Herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir evreni açıkçası ben nerede geçerse geçsin Fantastik bir evren olarak tanımlamam. Ha iyi mi? Emek var. Aslında bunu yazdıktan sonra Game of Thrones'a kara leke demekten vaz geçtim. Emek var sonuçta. Ama hala iyi değil.

2) Harry Potter 🤢🤮
Leş gibi kokan bir seridir kimse kusura bakmasın. Fantastik-Kurgu'nun en büyük kara lekesidir bu saçmalıklar silsilesi. Epik bir yönü bulunmayan ve yalnızca bir grup ergenin bi' tane okulu kurtarma serüvenini anlatan tırt bir seridir. Game of Thrones'da en azından bir emek var, bunda o da yok. Başka da bir sözüm yok.

Sizin de bu konular hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. Tabii fanboyluğunuzu dizginlediğiniz sürece.

Beni linçleyecek aptallardan korkmuyorum. Zira onlar kim ki linçleri ne olsun 😎

Burası karışır vaziyet alın =)

Fantasik kurgudan senin tek anladığın zannedersem LOTR tarzı bir evren ?

Son yıllarda çıkmış popüler ve başarılı (başarısı sorgulanır) birkaç eserin Fantastik-Kurgu'nun kara lekesi olduğunu düşünüyorum. Benim ele alacağım iki tane eser var, onlar hakkında konuşacağım.

1) Game of Thrones

Bahsedeceğim ikinci eser kadar kötü olmasa da, Game of Thrones serisi de benim için bir kara leke sayılabilir. Tamam bir evren var, farklı halklar falan var güzel. Ama entrikalar yüzünden size Fantastik bir evrende geçen bir hikaye değil, Orta Çağ'da geçen bir hikayeymiş hissi veriyor. Herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir evreni açıkçası ben nerede geçerse geçsin Fantastik bir evren olarak tanımlamam. Ha iyi mi? Emek var. Aslında bunu yazdıktan sonra Game of Thrones'a kara leke demekten vazgeçtim. Emek var sonuçta. Ama hala iyi değil.

2) Harry Potter 🤢🤮
Leş gibi kokan bir seridir kimse kusura bakmasın. Fantastik-Kurgu'nun en büyük kara lekesidir bu saçmalıklar silsilesi. Epik bir yönü bulunmayan ve yalnızca bir grup ergenin bi' tane okulu kurtarma serüvenini anlatan tırt bir seridir. Game of Thrones'da en azından bir emek var, bunda o da yok. Başka da bir sözüm yok.

Sizin de bu konular hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. Tabii fanboyluğunuzu dizginlediğiniz sürece.

Öncelikle hiçbirinin fanboyu değilim. Bana göre ikisi de başarılı. Game of Thrones'un sonunu sevmeyeni gördüm ama kara leke olarak göreni ilk defa sizden gördüm. Harry Potter'ı kitaptan farklı şeyleri olduğu için mi sevmiyorsunuz? Ne sevdiğinizi merak ettim. Neyini beğenmediniz? Fikrinize saygım var.

Fantastik-Kurgu'nun en büyük kara lekesidir.

Bunu öznel olsa da haklı olarak bulmuyorum. Çünkü o kadar sevilen bir seri ki bunu tek bir kişinin karar verebileceğini sanmıyorum.

1) Game of Thrones

Bahsedeceğim ikinci eser kadar kötü olmasa da, Game of Thrones serisi de benim için bir kara leke sayılabilir. Tamam bir evren var, farklı halklar falan var güzel. Ama entrikalar yüzünden size Fantastik bir evrende geçen bir hikaye değil, Orta Çağ'da geçen bir hikayeymiş hissi veriyor. Herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir evreni açıkçası ben nerede geçerse geçsin Fantastik bir evren olarak tanımlamam. Ha iyi mi? Emek var. Aslında bunu yazdıktan sonra Game of Thrones'a kara leke demekten vaz geçtim. Emek var sonuçta. Ama hala iyi değil.

2) Harry Potter 🤢🤮

Harry Potter'a katılıyorum. HP Evreninde kural denen bir şey yok :D

Yeni konular

Geri
Yukarı