Son zamanlarda niye oyun firmaları LGBT'yi logo yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lez olmak serbest o zaman. Yani dine göre sadece gay olmaya tepki göstermelisiniz.
1624570882801.png

Tefsirde böyle belirtilmiş.

• Beğen
İfadeler: Hof
Hocam, eskiden lut kavmi harici nerede oluyordu böyle bir şey. Lut kavminden 33 kişi bu şeyi yapıyormuş. Tüm kavim helak olmuş.
33 kişi nerede yazıyor? Ayrıca kendinizi tanrı ilan etmeyin. Yüce Allah böyle buyurmuş. Gaylik yasak diğerleri serbest olabilir. Yoksa Allah'ın sonsuz kudreti bunu yazamaz mıydı?
Tefsirde böyle belirtilmiş.
Tefsir yorum demek. Yorumlar kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden ben serbest diyorum. Kim itiraz edecek? Kuran'da bu kısım yok. O yüzden ben böyle bir yorum çıkartabilirim.

Lez olmak serbest o zaman. Yani dine göre sadece gay olmaya tepki göstermelisiniz.
Lanetlenmiş ise yapmayın? LGBTI bireylere saygı duymayın kısmı nereye geçiyor onu merak ettim ben.
Siz ya yanlış okudunuz ya yanlış anladınız hocam. Ben LGBT bireylerine nefret kusan biri değilim. Sadece herkes kendi partneriyle yaşamalı ilişkilerini, cinsel hayatlarını insanların gözüne sokmamalı kimse. Ha günümüz şartlarına bakılırsa her türlü hor görülen insan toplumu oluyorlar. Ona diyecek birşeyim yok.

Siz ya yanlış okudunuz ya yanlış anladınız hocam. Ben LGBT bireylerine nefret kusan biri değilim Sadece herkes kendi partneriyle yaşamalı ilişkilerini, cinsel hayatlarını insanların gözüne sokmamalı kimse. Ha günümüz şartlarına bakılırsa her türlü hor görülen insan toplumu oluyorlar. Ona diyecek birşeyim yok.
Genel konuşuyorum.

Hatırlatayım, İslam coğrafyası oldukça geridir. Avrupa ise medenidir ve Avrupa'da çoğu ülke aynı cinsiyet evliliğini yasal ilan etmiştir, ABD'de de durum aynı.

Ha ayrıca dedikodu büyük günahtır fakat çok yapılıyor, buna da saygı duymamanız gerekmez mi?

33 kişi nerede yazıyor? Ayrıca kendinizi tanrı ilan etmeyin. Yüce Allah böyle buyurmuş. Gaylik yasak diğerleri serbest olabilir. Yoksa Allah'ın sonsuz kudreti bunu yazamaz mıydı?

Tefsir yorum demek. Yorumlar kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden ben serbest diyorum. Kim itiraz edecek? Kuran'da bu kısım yok. O yüzden ben böyle bir yorum çıkartabilirim.
1624571093594.png

Şu da var hocam. Galiba Allah, bu olay üzerinden tüm eşcinsellik ilişkileri yasaklamış.

• Beğen
İfadeler: Hof
Osmanlıda da erkekcilik bir hayli fazlaydı.

Hatırlatayım, İslam coğrafyası oldukça geridir. Avrupa ise medenidir ve Avrupa'da çoğu ülke aynı cinsiyet evliliğini yasal ilan etmiştir, ABD'de de durum aynı.

halk refahı denilen bir şey de var ayrıca din farkı da var kısaca böyle bir çıkarımda bulunmak yanlıştır.

Siz ya yanlış okudunuz ya yanlış anladınız hocam. Ben LGBT bireylerine nefret kusan biri değilim. Sadece herkes kendi partneriyle yaşamalı ilişkilerini, cinsel hayatlarını insanların gözüne sokmamalı kimse. Ha günümüz şartlarına bakılırsa her türlü hor görülen insan toplumu oluyorlar. Ona diyecek bir şeyim yok.

Siz nerede lanetlenmiştir sorusuna cevap verince ona cevap olarak yazdım ben. Dediğim gibi LGBT bireylerine saygı duymayın kısmı nerede geçiyor merak ettim @Hof.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı