Son zamanlarda zararlı yazılımların ve hack grupları neden artıyor?

EMİR37

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Evet, bugünlerde bu tür konu veya bu tür içerik çok görmeye başladım. Sizce neden bu konuya merak artıyor sizce bu bazı arkadaşların "heçk" sevdası mı? Veya neden internetteki zararlı yazılımlar 2021 yılında binlerce bilgisayarlara bulaşıyor bunlarda dikkatsizlik mi? Siz nasıl yorumlarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pandemi ile birlikte insanlar teknolojiye olduğundan daha fazla yöneldi. Bu da internet kullanımını arttırdı. Bunu fırsat bilen kötü niyetli kişiler de doğal olarak arttı.

Pandemi ile birlikte insanlar teknolojiye olduğundan daha fazla yöneldi. Bu da internet kullanımını arttırdı. Bunu fırsat bilen kötü niyetli kişiler de doğal olarak arttı.

Ama tek bir bunun komik yanı var oda şu hazır RAT veya keylogger programlarını şu an algılamayan Antivirüs kalmadı bir de zararlı yazılım sayısı arttı artmasına ama şu an bu yazılımları algılamayan AV kalmadı.

CMD ile bir virüs yazsam ve bu virüsün CMD ile yayılmasını sağlasan kolay iş. Hack gruplarını bilmem.

CMD ile bir virüs yazsam ve bu virüsün CMD ile yayılmasını sağlasan kolay iş. Hack gruplarını bilmem.

İşte "heçk" grupları ".bat ile pc heçkle" gibi içerikler internette özellikle "YouTube'da" karşıma çık çıkıyor ama bilgisiz olmalarına rağmen böyle videolar yapmaları insanı güldürmüyor değil.
Türkçe mealini rica edeceğim.
Doğru haklısınız günümüzde bilgisayar ile beraber dilimize bir çok kelime girdi.

Profesyonel olarak yorumlayayım:
Bu tarz olaylar sürekli olarak zaten artmakta şu an savaş olduğu için hem Rus hacker grupları ve kişileri hem de Rus karşıtı grup ve kişiler aktif olarak hack peşinde hedefte ise başta devlet kurumları geliyor.

Pardon ama heçk nedir?

Hack'i heçk diye dalga geçme manasında söyledim.
Profesyonel olarak yorumlayayım:
Bu tarz olaylar sürekli olarak zaten artmakta şu an savaş olduğu için hem Rus hacker grupları ve kişileri hem de Rus karşıtı grup ve kişiler aktif olarak hack peşinde hedefte ise başta devlet kurumları geliyor.

Ama benim bu konuda ele aldığım konu profesyoneller değil beni şaşırtan kısmı bilgisiz insanlara bile bu tür içerik paylaşmaları veya insanların buna özenip hack yapmaya çalışmaları.

Ama benim bu konuda ele aldığım konu profesyoneller değil beni şaşırtan kısmı bilgisiz insanlara bile bu tür içerik paylaşmaları veya insanların buna özenip hack yapmaya çalışmaları.

Bireysel olarak yapılan daha doğrusu yapılmaya çalışılan hack olaylarında genelde küçük yaşta özellikle ergenlik dönemindeki liseli arkadaşların yapmaya çalıştığı işlemler oluyor genelde mazur görüyoruz. Sektördeki kıdemli bir kişinin Boğaziçi Üniversitesindeki konuşmasına gitmiştim orada "bir kişinin başkasının bilgisayarına tekme atmak ile ona bir link göndermesi arasında hissiyat olarak büyük fark var" demişti durumun özeti bu sanırım hissiyat olarak suçluluk psikolojisi oluşmadığından siber dünyada çok yanlış işler olabiliyor.

Bunu ileri götürüp hacktivist dediğimiz kişiler ortaya çıkıyor çeşitli sistemlere DDoS atmaya kalkıyor falan bunlar route tablosundan geçici olarak engelleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı