Sonbaharda kapanma olur mu?

Umarım olmaz. En iyi olacak yılım gitti. İlk kez dershaneye gidiyordum, ilk kez Kızılay'da bu kadar kaldım, çok güzel arkadaşlar edindim, hocalarımda güzeldi ama ne yazık ki ülkemiz önlemleri çok sonra aldı. Ama en azından aldı. Zararın neresinden dönersen kârdır. :(

Vaka sayılarına hiç inanmıyorum ben. Korona başlamadan önce babamın hastanede hasta mı ne vardı. Tabii şüpheli de olabilir. Vaka sayısı sıfır o zamanlar. (Hasta korona olmayabilir bu arada)

Her neyse zaten doğruyu söyleseler bile o tablonun doğru olma olasılığı %0. Çünkü herkes test olmuyor. Bizim akrabamız ameliyat olacaktı sonra "amca korona testi yapak" demişler ve pozitif çıkmış. Bayram tatilinde tüm aileye yayacaktı neyseki öğrendik. Ama bunun gibi çok şey var. Akrabam 60 yaşında ve bize "bomba gibiyim!!" diyor :D aşı sayesinde hissetmemiş olabilir.

Yazın herkes gezeceği için korona çoğalır. Hele yabancı ülkelerden gelen insanlar ile bayağı çoğalır. Ama ülkede turizm için karantina olmayabilir. Tabii turizm bakanlığı "Türkiye" deki "Türk" leri düşünmediği için turistler rahat rahat gezer. Türk çalışanların kıyafetlerine de "ben tüm aşılarımı oldum, siz keyfinize bakın" kıyafetleri giydirirler. Bizde evimizde 4 duvar arasında onları izleriz Neyse. Yazın artış olacağından sonbaharda tam kapanma olabilir.
Aşı olmayabilir. O zaman kısıtlanan yerlere(Çoğu yere) gidemez. Benim hayatımı tehlikeye atma hakkı yok.
Aşıya güvenmiyor olabilir. O yüzden yapmak istemiyordur. Saçma bir şey. Bence öyle bir şey yoktur. Dünyada o kadar kimyacı filan var birisi de gelip "aşıda garip şeyler var" derdi. Tabii bak olabilirde. Kimseye güvenmeyin ;). Ya da tamamen korumadığı içinde "ne gereği var" diyor olabilir. Bu kadar zorlamanın manası ne ki ? Hem zaten aşılanan kişiler kolay kolay etkilenmiyordur ki. Yani yine hastalık bulaşabilir de ölmezler. Sanırım. En azından benim akrabalarım böyle.

başka bir konuda "tamamen korumuyorsa neden olayim" demiştim, birisi de "oda sıcak olduğunda camı açmıyorsun, neden ? Çünkü odanın %100'ünü soğutmadığı için" diyen kişi geldi :D :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı