Çözüldü SonOyuncu kaldırılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makefile dosyasına göre kaldırmanın yolunu buldum:
Oyun /usr ve /usr/local içerisinde dosyalara sahip.

Terminal'i açın, sözlü yapacağım!
Bash:
sudo rm /usr/local/share/applications/sobootstrap.desktop
sudo rm /usr/local/bin/sobootstrap
sudo rm /usr/local/share/pixmaps/sobootstrap.png

Siteden indirince bir makefile dosyası var ve buralara dosyalar oluşturuyor kurulum için. Bunları silersen gidecektir. Tabii bootstrap farklı şeyler oluşturuyor mu bilmiyorum, bunu yapınca da kalırsa ls /usr/local/share/applications çıktısı at oradan bulayım.

Dosya buydu, bunları yüklüyordu:
Makefile:
ifneq ("$(wildcard /usr/local)","")
PREFIX ?= /usr/local
else.
PREFIX ?= /usr
endif.

default:
 # Run "sudo make install" to install the application.
install:
 install -Dm00644 usr/local/share/applications/sobootstrap.desktop $(DESTDIR)$(PREFIX)/share/applications/sobootstrap.desktop
 install -Dm00755 usr/local/bin/sobootstrap $(DESTDIR)$(PREFIX)/bin/sobootstrap
 install -Dm00644 usr/local/share/pixmaps/sobootstrap.png $(DESTDIR)$(PREFIX)/share/pixmaps/sobootstrap.png

Dediğiniz komutları yaptım ancak başlat menüsünde hala gözüküyor dosyayı gizle desem gider mi? Tıklayınca dizin bulunamadı diyor.

Dediğiniz komutları yaptım ancak başlat menüsünde hala gözüküyor dosyayı gizle desem gider mi? Tıklayınca dizin bulunamadı diyor.
Hmm:
ls /usr/share/applications
ls ~/.local/share/applications

Muhtemel iki konum daha var. Ayrıca başlat menüsünün resmini de atar mısın? Hiç kurmadığımdan olayı bilmiyorum, bu yüzden bu kadar bilgi isteyip seni yoruyorum.

Hmm:
ls /usr/share/applications
ls ~/.local/share/applications

Muhtemel iki konum daha var. Ayrıca başlat menüsünün resmini de atar mısın? Hiç kurmadığımdan olayı bilmiyorum, bu yüzden bu kadar bilgi isteyip seni yoruyorum.

Hocam atmaya çalışıyorum ama prtsc ye bastığım zaman başlat menüsü kapatıyor kendini atamıyorum ekran görüntüsü. Sadece uygulamanın ikonu yok ve bastığım zaman dizin bulunamadı diyor.

Hocam atmaya çalışıyorum ama prtsc ye bastığım zaman kendini kapatıyor menü.
Anladım. Gerek yok, dediğim çıktıları atın oradan ayıklamayı deneyeyim ben. Sürprizbozan içinde atın yoksa kör olurum:)
Dosyayı bulursam onun da çıktısını isteyeceğim o komudu atarım size. Nereye kurulduğunu anlamaya çalışıyorum şu an.
Hocam atmaya çalışıyorum ama prtsc ye bastığım zaman başlat menüsü kapatıyor kendini atamıyorum ekran görüntüsü. Sadece uygulamanın ikonu yok ve bastığım zaman dizin bulunamadı diyor.
Dizin bulunamadıysa dediğim çıktılarda bulacağım o dosyayı ve yok etmeni sağlayacağım dostum.

Başlat menüsünde gördüğünüz şey indirdiğiniz Client olabilir mi? @ReisenUdongeinInaba
Sizce olabilir mi? @Linuxginar
Büyük ihtimalle oraya kurulamamış ama Desktop dosyası eklenmiş. Gayet normal bir durum, dediğim çıktılarda .desktop dosyasını bulup sildireceğim konu sahibine. Sorunu da çözmüş olacağız. Oyun dosyaları yok yani şu an ama .desktop dosyası var.

1638635414404.png

Tıkladığımda bu gözüküyor. Bir de uygulamanın ikonu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı