Sonradan taksitlendirme yapılabilir mi?

Alarko Kombi

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Sahibinden'de çok uygun bir fiyata X3 Pro gördüm ve satıcıyla konuştum; kutu içeriği tam, telefon hasarsız, garantisi ve faturası duruyor ve 8/256 model. Tek sorun şu ki adam paraya yakın zamanda ihtiyaç duyduğu için param güvende açmak istemiyor. Eğer satın alırsam sonradan taksitlendirme yapabilir miyim?

Kredi kartından taksitli nakit avans çekip adama peşin para verebilirsin. Sen de taksit taksit kredi kartına geri ödersin. Ama faiz oranlarını kontrol et, malum şu sıra ekonomi saçma sapan bir halde.
Tek sorun şu ki adam paraya yakın zamanda ihtiyaç duyduğu için param güvende açmak istemiyor.
İyi de Param Güvende açsa zaten sen onay verince onun hesabına direkt geçecek para. Neden istemiyor ki? Sonuçta bütün parayı yine alacak o şekilde.

Kredi kartından taksitli nakit avans çekip adama peşin para verebilirsin. Sen de taksit taksit kredi kartına geri ödersin. Ama faiz oranlarını kontrol et, malum şu sıra ekonomi saçma sapan bir halde.

İyi de Param Güvende açsa zaten sen onay verince onun hesabına direkt geçecek para. Neden istemiyor ki? Sonuçta bütün parayı yine alacak o şekilde.
%10 komisyon varmış galiba, ayrıca kargonun bana ulaşması paranın ona aktarılması vs. 1 hafta civarı sürermiş.
Adam dolandırıcı gibi geldi bana hocam.
Hocam böyle düşünmeniz normal ama adam telefonun IMEI sorgusunu, Faturasını vb. attı dolandıracak olan adam işi kıvırmaz mıydı ki?

Merhabalar. Sahibinden'de çok uygun bir fiyata X3 Pro gördüm ve satıcıyla konuştum; kutu içeriği tam, telefon hasarsız, garantisi ve faturası duruyor ve 8/256 model. Tek sorun şu ki adam paraya yakın zamanda ihtiyaç duyduğu için param güvende açmak istemiyor. Eğer satın alırsam sonradan taksitlendirme yapabilir miyim?

Dolandırıcı olma ihtimali?

Üstte de belirttiğim gibi yurt içi olduğunu doğrulamak adına "IMEI sorgusu yapabilir misiniz" dediğim an faturayı ve sansürlenmemiş şekilde IMEI sorgusunu attı. Bana pek dolandırıcı gibi gelmedi şahsen.

Param güvendeden taksit ile alınca bende para kullanıcıya tam gidiyor diye biliyorum bunu söyleyip param güvende açmasını isteyin.

Geri
Yukarı