Sonsuzluğun Sonu - Isaac ASIMOV

manipulation

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk cümleden belirtmek isterim arkadaşlar daha kitabı bitirmedim. Ve konuyu açmamın sebebi bu kitabın üzerimde değişik bir his bıraktığını söylemem gereksinimi. Merak edenler için konuyu burada açıyorum. Şimdi ben bu kitabı okumaya başladım ve bu kitabı okumaya başlamadan önce Anthony Burgess'in Otomatik Portakal, Paulo Coelho'nun Simyacı adlı kitabını ve son olarak John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar adlı kitaplarını okudum (bu ay içerisinde, kısmi olarak tam mayıs ayı içerisinde değil.) Ve şimdi de bahsettiğim kitaba başladım. Forumlarda çok övüyorlardı. Kitap seri sıralamasını oluşturduktan sonra serinin ilk kitabını ve en güzel kitabını -bu konuda bir fikrim yok, güzel olup olmadığından- aldım ve okumaya başladım. Ama kitap bir garip çıktı, okuyorum okuyorum okuduktan sonra sanki kafamda farklı bölmeler açılıyor. 100. sayfasına geldim hala diğer sayfaları okuduğum zaman geçmişteki olaylar hakkında kafamda farklı düşünceler canlanıp yeni fikirler aklıma geliyor. Ve bence kitabın en çarpıcı noktası. Çarpıcı noktası dediğim ise yani kitap 239 sayfa ve 100. sayfaya geldiğim zaman sanki 250 sayfa zaten okumuş gibi oluyorum, bahsetmek istediğim konu bu . Bu durum sizde de yaşandı mı belirtirseniz çok sevinirim.

NOT: SPOILER YOK

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı