Sony Bravia Android Altyapısı mı kullanıyor?

İSKENDERUN lu

Kilopat
İyi akşamlar millet. Soru biraz farklı anlaşılabilir ama direk konuya gireyim bizde Sony Bravia model bir televizyon var ve bu televizyon Android TV değil de normal internete ve YouTube'a giren bir Smart TV. (2014 Model) Ama bugün çok ilginç bir şey keşfettim ki sanırım bu televizyonun altyapısında Android 4.2 veya 4.4 var gibi hatta bayağı bayağı var sanırım video atılmadığı için resim olarak paylaştım. Flash Belleği takıp resimlerime bakayım dedim ve Medya Oynatıcı uygulamasını açtığımda bu hatayı verdi. Sorum şu Bu televizyonda Android altyapısından faydalanarak bazı uygulamaları kullanabilir miyim öyle ağır gereksinim isteyen şeyler değil sadece eski 4.X sürümlerinde çalışan bazı uygulamaları kullanmak istiyorum bu mümkün müdür?

Dosya Ekleri

• VideoCapture_20201008-231715.jpg
    VideoCapture_20201008-231715.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 69
  • VideoCapture_20201008-231739.jpg
    VideoCapture_20201008-231739.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 47
  • VideoCapture_20201008-231804.jpg
    VideoCapture_20201008-231804.jpg
    155 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınız Android değil.

Attığınız yeşil ekran ise SEN, Sony Entertainment Network.
Android olmadığını biliyorum fakat olduğunu düşündüren şey bu hata ekranının animasyonlarına kadar Android ile aynı olmasıydı. Android cihaz üreticileri bildiğiniz üzere android sistemini temel alıp kendi arayüzlerini ve ek özelliklerini sisteme dahil ederler. Kullandığım TV'de de belki Sony'nin sıfırdan bir işletim sistemi değilde Android'in üzerine çeşitli eklemeler yapıp TV dışında diğer Android özelliklerine erişimi kapatmış olabileceğini düşündüm.
Cihazınız Android değil.

Attığınız yeşil ekran ise SEN, Sony Entertainment Network.
Aynen SEN olduğunu biliyorum hangi televizyon olduğu daha iyi anlaşılsın diye paylaştım resmi 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı