Sony, büyük oyun firması satın alımı yapar mı?

lightning7

Decapat
Merhaba. Sony, Microsoft'un hamlesine cevap verir mi? Ben EA satın alımı hakkında haber duydum sizin de duyduğunuz şeyler var mı? Hangi firmayı alır sizce? Bence EA'i alır ama zor, yine de alır isterse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes Sony'i çok küçümsüyor. Yok Sony bitti Microsoft şahlandı vs. Microsoft büyüdü, evet, ama Sony'e bir şey olmaz. Ayrıca bu satın alımla birlikte Microsoft, Tencent ve Sony'den sonra en büyük üçüncü oyun şirketi oldu. Konsol satışlarında ise PS5 Series S ve X'in toplamından fazla sattı. Firma alımı yaparlar ama ben büyük bir firma beklemiyorum. Hele ki EA'yi hiç beklemiyorum. Zaten Sony oyun stüdyolarını alıyor genelde, yayımcı firmalarla işi yok gibi pek. O yüzden EA bence olmaz.

Sony nereye Microsoft nereye. Microsoft cebinden 70 milyarı tak diye çıkartıp verebilirken, Sony böyle bir para verse şirkette küçülmeye gitmek zorunda kalır. Microsoft devasa bir şirket. Sony zaten şuanki stüdyoları ile gayet iyi işler yapıyor, EA'i almasına gerek yok. MS Acti-Blizz aldı diye Sony'nin gaza gelip de anında büyük firma alımına gitmeyecek kadar basiret sahibi olduğunu düşünüyorum. Oldu da EA'i aldı, sadece Bioware'i şekle sokarak çok güzel exclusiveler çıkarabilir. Tabi bakalım zaman ne gösterecek. Bence exclusivemiş konsolmuş zart zurt devri bitti ama. Cloud gaming devri başlıyor.
Herkes Sony'i çok küçümsüyor. Yok Sony bitti Microsoft şahlandı vs. Microsoft büyüdü, evet, ama Sony'e bir şey olmaz. Ayrıca bu satın alımla birlikte Microsoft, Tencent ve Sony'den sonra en büyük üçüncü oyun şirketi oldu. Konsol satışlarında ise PS5 Series S ve X'in toplamından fazla sattı. Firma alımı yaparlar ama ben büyük bir firma beklemiyorum. Hele ki EA'yi hiç beklemiyorum. Zaten Sony oyun stüdyolarını alıyor genelde, yayımcı firmalarla işi yok gibi pek. O yüzden EA bence olmaz.
Sony'i kimse küçümsemiyor. Microsoft gibi bir şirketle kıyaslanamayacak kadar küçük bir şirket. Bu inkar edilemez bir gerçek. PS bile Azure tabanını kullanıyor. Kaldı ki şuan Microsoft CoD PS'e gelmeyecek, XBOX Exclusive olacak dese, Playstation büyük darbe yer. Sony elbette oyun sektöründe çok büyük bir firma fakat genele vurduğumuzda Microsoft ile kıyaslanamaz.

Alım yaparsa yayıncı almaz oyun stüdyosu alır, genelde kendi stüdyolarını kurmayı tercih ediyor onu da yapmayabilir. Sony yıllardır ufak ufak koyarak biriktirerek buralara geldi bundan sonrada bir anda bir şey yapmaz aynı mantık devam eder zaten hala bir dev. Agresif davranması için geriye düşmesi maddi açıdan zarar görmesi gerek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı