Sony laptop açıldıktan sonra siyah ekran veriyor

ArdaYeahman

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Laptop güç düğmesine bastıktan sonra siyah ekranda kalıyor bazen Windows'u normal başlat ekranı geliyor ama bastıktan sonra hemen mavi ekran veriyor ve yine siyah ekranda kalıyor.

HDD bilgisayara takarsanız olmaz USB belleğe en az 8 GB olacak şekilde herhangi bir Windows sürümü yazdırarak laptopta kurulum yapın. Olmaz ise BIOS ayarlarını sıfırlayın İngilizce default yapın.

Oda olmuyor ise hard diskte sorun var mümkünse değiştirin veya SSD alın.

HDD bilgisayara takarsanız olmaz USB belleğe en az 8 GB olacak şekilde herhangi bir Windows sürümü yazdırarak laptopta kurulum yapın. Olmaz ise BIOS ayarlarını sıfırlayın İngilizce default yapın.

Oda olmuyor ise hard diskte sorun var mümkünse değiştirin veya SSD alın.

Laptopta BIOS'a erişemiyorum o yüzden bilgisayara takıp oradan kurdum Windows'u.

Laptopta BIOS'a erişemiyorum o yüzden bilgisayara takıp oradan kurdum Windows'u.

O sorun bende de oluyor diyelim bir diskte Windows var başka PC takınca uyumsuz oluyor mavi ekranda kalıyor şimdi sen BIOS erişemiyorum demişsin nasıl erişemiyorsun tuşları deneyın teker teker ESC, F2, del, F8, F12.

Sizin laptop Sony ise F12'dir boot tuşu veya BIOS tuşu.

O sorun bende de oluyor diyelim bir diskte Windows var başka PC takınca uyumsuz oluyor mavi ekranda kalıyor şimdi sen BIOS erişemiyorum demişsin nasıl erişemiyorsun tuşları deneyın teker teker ESC, F2, del, F8, F12.

Bilgisayar siyah ekranda kaldığı için erişemiyorum galiba dediğiniz bütün tuşları denedim fakat hiçbir şekilde BIOS'a erişemiyorum.

Bu harddiskti başka bilgisayara takıp denediğimde bilgisayar sorunsuz açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı