Çözüldü Sony MHC-VX77 ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

warped

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, geçen gün birisinden Sony MHC-VX77 ses sistemini aldım fakat kullanmak sanırım epey zor. Büyük iki kolon ve iki tane surround ses için ufak tweeter benzeri kolonlar var (isimlerini bilmiyorum, görsel yükleyemedim).

İlk olarak ses girişini telefonumdan sağladığımı söyleyeyim, müzik seti üzerinde iki adet mic girişi bulunmakta ve mic 1-2 ikisinden birine takarak ses alabiliyorum.

Şimdi sorunum şu şekilde, büyük kolonları bağladığım zaman, ufak olan diğer iki hoparlörden ses gelmiyor ve tamamen bass sesi alıyorum. Gelen bass sesi de rahatsız edici şekilde, ses cızırtılı ve yırtılarak geliyor. Büyükleri söktüğüm zaman ufak olan hoparlörlerden çok az miktarda ses geliyor, müzik açmadığımda ama müzik setinin sesini sona aldığımda yoğun bir rüzgar sesi alıyorum.
Müzik seti üzerinde "Mic Level" diye döndürülebilen bir düğme bulunmakta ve onu çok az açmam gerekiyor eğer fazlaca açarsam aşırı cızırtılı iğrenç bir ses alıyorum.

Tüm hoparlörleri kullanarak temiz bir ses nasıl alabilirim bu sistemden ? Yardım edebilecek var mıdır ?
1656088034930.png

Çözüm
Aslında sorun çok basitmiş, öndeki Mic girişleri yerine arkadaki RCA çıkışlarını kullandım. RCA to 3.5mm çevirici işinizi görür. İyi günler.
Aslında sorun çok basitmiş, öndeki Mic girişleri yerine arkadaki RCA çıkışlarını kullandım. RCA to 3.5mm çevirici işinizi görür. İyi günler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı