Sony PlayStation 4 Slim 500 GB konsol iyi mi?

GothicBlackMetal

Hectopat
Arkadaşlar dün tam Xbox için sipariş veriyordum fakat durup biraz daha düşünmem gerektiğini düşündüm. Bütçem 4 bin TL ve biraz geçebilir 200 TL kadar. Almak istediğim oyunlar ile birlikte 4257 yapıyor.

Konsol şu;

1 TB olanı pahalı geldi. Onu almak isteseydim, bu sefer de oyunları alamazdım. O yüzden 500 GB'de iyi ise bunu almayı düşünüyorum Xbox yerine. Alacağım oyunlar ise AC Odyssey, jedi fallen order, Horizon Zero Dawn, Battlefront 2 ve Borderlands 3.

Fikirleriniz nedir?

Slim kasanın 1 TB modelini de 500 GB modelini de kullandım. 500 GB bir yerden sonra yetmiyor, harici HDD veya SSD ile takviye yapmanız gerekiyor. Oynayacağınız oyunları hesaplayarak alın.

Konsol dan pek anlamam ama bir oyunu yükleyip, bitirdikten sonra silsem ve diğer oyunu yüklesem olmaz mı? Bilgisayarda da genelde öyle yapıyorum yer olmadığı zaman. O şekilde 500 GB yeter sanırım? Zaten Odyssey ile Jedi yüklenir heralde anca değil mi?

Konsol dan pek anlamam ama bir oyunu yükleyip, bitirdikten sonra silsem ve diğer oyunu yüklesem olmaz mı? Bilgisayarda da genelde öyle yapıyorum yer olmadığı zaman. O şekilde 500 GB yeter sanırım? Zaten Odyssey ile Jedi yüklenir heralde anca değil mi?
Dediğiniz gibi oyna sil yaparsanız olur. Dediğiniz 2 oyun da yüklenir. Fakat artık oyunların boyutları artıyor. Benim 500 GB PS4'ümde GTA V, R6S, Watch Dogs 2 gibi oyunlar vardı. Bir yerden sonra yetmiyordu.

Dediğiniz gibi oyna sil yaparsanız olur. Dediğiniz 2 oyun da yüklenir. Fakat artık oyunların boyutları artıyor. Benim 500 GB PS4'ümde GTA V, R6S, Watch Dogs 2 gibi oyunlar vardı. Bir yerden sonra yetmiyordu.

Anlıyorum. Şimdi aklıma geldi baktım da Odyssey mesela 47 diyor boyut için. PC de bu boyut 70 küsür oluyor. Arada baya fark var. Oyna sil yaparım ben sorun değil. Yeter ki konsol kaliteli olsun. Birde beni 3-4 sene idare ettirsin yeterli. Daha sonra son çıkan konsollardan bakarım. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim eskisi gibi o yüzden yeni nesil oyunlara karşı pek bir ilgim yok. Bir kaç tane oyunum olsun yeterli.

2.el düşündünüz mü?

Maalesef benim en büyük takıntım da budur. Hiç bir ürünü ikinci elden almayı sevmem.

Bence biraz bekle, PS5 ve Xbox Series çıkış yapsın.

Kiskow'a verdiğim yanıtta cevabım var aslında. Yine de teşekkürler.

---

Eee burada 1 TB varmış hemde 100 TL fazla. Nasıl görememişim ben bunu? :)

Son düzenleme:
Dostum bence PS4 o parayı hak etmiyor. Zaten yakında yeni konsollar çıkış yapacak. İkinci el alıp beğenilen oyunları bitirdikten sonra konsolu tekrardan elden çıkarıp bütçeye ekleme yaparak yeni konsola geçmek daha mantıklı olur. Yine de senin kararın.

Biliyorum haklısınız ama dediğim gibi dostlar. Eskisi gibi oyun oynayan birisi değilim. Yeni nesil oyunlara da pek ilgi duymuyorum. Şu konsol beni 3-4 sene idare ettirsin gerisi Allah Kerim diyorum. Sizden ricam Xbox One S ile PS4 Slim arasında kaldım. Hangisini almalıyım, bunun cevabını istiyorum. İnsanların söylediğine göre her iki makine de bir birinden farksız. Ama bazıları da Xbox daha güçlü diyor. Ben PS4 Slim almaya kalksam sıkıntı yaşamam değil mi? Hiç yaşayan oldu mu? Olduysa da ne gibi sorunlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı