Sony ses sistemi PC'ye bağlanılmıyor

Guest1603

Femtopat
Merhabalar Sony DVD-theatre System DAV-DZ530 kodlu ses sistemine sahibim 5+1. Fakat ben bunu bilgisayara bağlayamıyorum HDMI ile. Kasaya mı takacağım, monitöre mi, ekran kartına mı anlamış değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekran kartım 2080 Super lazım olursa diye söyledim.

Merhaba. Bu aradaki bağlantıyı PC'nin ses kartı çıkışı > Sony 5.1 ses sisteminin arka panelindeki ses girişleri arasından sesi ileten kablolarla yapmış olacaksınız. Sony 5.1 ses sisteminizde 5.1 ses girişi dişi RCA girişleri ( 6 adet dişi RCA dişi portu) şeklindeyse, arka panelinde de AUX girişleri yoksa Platoon Sterio 2 Rca Tost Kablosu Fiyatı - Taksit Seçenekleri 'dan 3 adedini satın alıp PC'nin onboard veya harici ses kartındaki 3 adet AUX dişi jakına (stereo) bu 3 adet stereo> RCA adaptör kabloyu taktığınızda 5.1 ses sistemi çıkışından 6 hoparlörden sesi alırsınız. Sony ses sisteminde 5.1 girişi olarak 3 adet AUX (stereo) giriş varsa o zaman da sadece 3adet uzatmalı AUX (stereo) kablosunu PC ses kartı > Sony ses sistemi arasında bağlayarak dönüşümsüz (stereo > RCA adaptörsüz) ses çıkışını bu 6 hoparlörden biraz daha kolay almanız münkündür.

Ses sisteminizin arka panelini tam olarak göremediğim (netten tam olarak araştıramadığım) için iki bağlantı çözümünden de size biraz bahsettim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı