Sony SRS-XB01 Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Merhaba, bugün sizlere Sony'nin en ufak bluetooth hoparlörü olan SRS-XB01 Extra Bass hoparlörün incemesini yapacağım. Hoparlör internette 119 TL'ye satılıyor, bence fiyatı 99-149 TL arası kalacak bir ürün. Dışı orta kalite plastik, ızgarası metalden yapılmış. Altında kaymasın diye kauçuk var. Üstünde 1 adet LED ve 4 buton var.
Ses kalitesi iyi fakat sesi az çıkıyor. Hiçbir şekilde cızırtı yapmadı. Elimdeki Mikado 3x2W hoparlörün yarısı kadar çıkıyor. LG G5 ile kıyaslarsak da biraz daha yüksek sesli denebilir fakat basları çok iyi boyutuna göre. Yine de Mikado hoparlör de iyi bas veriyor. Sony sitesinde 3W hoparlöre sahip olduğu ve 6 saat şarjının gittiğini söylüyor, şarj süresine bakmadım fakat internette pilinin büyük olduğunu gördüm. Ağırlığı 170 gram, 4 parmak boyutunu geçmeyen bir ürün.
Mikrofonu iyi, telefon görüşmesi yapılabilir. Karşıdan gelen ses de baslı çıkıyor tabi, bu yüzden biraz boğuk ama sıkıntı yaratmıyor.
Ürünün sesi beklentilerimi karşılamadı ama kalitesi, bası güzel. Bence 60-80 TL'yi hak eden bir ürün. Aşağıdaki fotoğraflarda Mikado hoparlör ve RGB kumandası ile olan boyut karşılaştırmaları var. Ürünü iade etmeyi düşünüyorum. Eğer başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Not: Fotoğrafları düz çevirmiştim ama buraya yükleyince ters döndüler.
12.jpg
123.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı